Vedení klubu přitom na Stožického vsadilo v play-down o Superligu, kam se Česká Lípa propadla po nepovedeném závěru základní části uplynulé sezony. Série s Hattrickem Brno však byla za stavu 1:1 kvůli koronavirové pandemii přerušena, což znamenalo záchranu pro obě mužstva. Se Stožickým se následně počítalo v pozici hlavního trenéra i do nadcházejícího ročníku, k tomu už ale nedojde. Jeho odchod však byl pro vedení českolipského klubu velmi překvapivý.

„Odchod mě bohužel velmi překvapil. Od konce minulé sezony bylo víceméně jasné, že bude Jiří Stožický pokračovat v pozici hlavního trenéra i nadále. To mohla samozřejmě předpovídat i florbalová veřejnost poté, co jsme se na konci sezony dohodli s Lenkou Bartošovou, že tým potřebuje po třech porážkách nový impuls. K Jirkovi jsme hledali pouze vhodného asistenta a řešili další koncepci týmu s prostupností jednotlivých kategorií,“ uvedl českolipský hrající manažer Štěpán Slaný.

Podle něj zároveň nešlo o nic předem domluveného a oba se společně scházeli i v průběhu dubna a května, přičemž řešili svůj pohled na další fungování týmu. „Dozvěděl jsem se o tom tři dny před startem letní přípravy. Do té doby se ke mně před klíčovým telefonátem dostal jen jeden náznak, kdy jsem se dozvěděl, že má „nějaké“ nabídky. Nebylo to ale nic konkrétního. Zároveň tam z jeho strany ale byly i nějaké pochybnosti, zda tuto pozici zvládne. Vzhledem k tomu, že spolu máme nadstandardní vztah a známe se od roku 2003, bych očekával jiné řešení. Rozhodně ne to, že sám hledal nové výzvy a za mými zády kontaktoval vedení Mladé Boleslavi. Je to hodně nefér situace, kterou budu hodně dlouho kousat,“ vrací se k nečekanému zvratu v obsazení pozice hlavního trenéra Slaný.

Ten přitom definitivně společně se Stožickým přestoupil z Mladé Boleslavi do České Lípy v létě roku 2012, kdy se severočeskému klubu povedla baráž o postup do první ligy s Královým Dvorem. Stožický následně působil v pozici hlavního kouče A mužstva až do roku 2016, kdy byl nahrazen Lenkou Bartošovou. Té poté po vypršení trestu za neoprávněné nasazení staršího žáka mezi juniory, kvůli čemuž Český florbal vystavil českolipskému klubu tvrdý trest, dělal od roku 2018 asistenta.

Slaný tak musí kromě začátku letní přípravy narychlo řešit tak personální obsazení realizačního týmu. „Celý tým svým rozhodnutím postavil před složitou věc. V současné době nemáme trenéra a přípravu provizorně vedu já s kapitánem Tomášem Kadlecem. Kdo našemu sportu rozumí, tak ví, že v této situaci, kdy je rozebrán florbalový trh jak s hráči, tak trenéry, je velmi složité kohokoliv sehnat. Každopádně nechceme hledat záplatu, ale především kvalitního trenéra, který náš tým a klub posune zase o něco výše. Více napoví další týdny,“ uvedl nejstarší hráč současného českolipského výběru. „Přiznám se, že jsem v pondělí byl i kousek od ukončení kariéry,“ zdrceně připojil.

Zatímco tak Česká Lípa čeká na to, kdo jí povede do dalšího superligového ročníku, v němž by se ráda poprvé v historii prokousala do play-off, bude se Stožický připravovat už s Mladou Boleslaví. „Stóža je kvalitní trenér, možná občas podceňovaný. Prošel Libercem, Mladou Boleslaví a poté zakotvil v České Lípě, kam se nakonec i přestěhoval. Zažili jsme spolu postup ze druhé ligy a také jsme si prošli hodně složitou kauzou, kdy nasadil neoprávněně staršího žáka mezi juniory a klub i on vyfasoval nejtvrdší trest v historii Českého florbalu. Poté se mi ho podařilo dostat zpět do hry, kdy naskočil jako asistent do první superligové sezóny. Je velká škoda, že naší rozdělanou práci ukončil právě touto tečkou,“ vrací se ještě jednou k situaci Štěpán Slaný, který také zdůraznil, že ho celý případ mrzí především po lidské rovině.

Pro Stožického představuje působení v jednom z nejlepších klubů České republiky novou výzvu. „Bylo to pro mě těžké rozhodování i vzhledem k situaci, která se aktuálně děje v celém světě. Stejně tak vzhledem k tomu, že jsem věděl, jak se mnou Česká Lípa počítá. Došel jsem ovšem k závěru, že po tolika letech potřebuju změnu a nový impuls. Když se vyskytla možnost působení v Mladé Boleslavi, tak jsem se pro tento krok rozhodl. Na nové angažmá se těším a věřím, že bude prospěšné pro obě strany,“ uvedl jeden z nových trenérů středočeského klubu. Českolipský klub mu za jeho prokázané služby děkuje a přeje štěstí v novém působišti.