Cestu dorostenců touto sezónou ukončil dvojzápas play-off se silným soupeřem - Florbal Mladá Boleslav.

Tým se teď v odlehčené formě už připravuje na neligové turnaje, hlavně na turnaj Open Game v Brně. FBC Česká Lípa děkuje celému týmu za skvělou reprezentaci našeho klubu po celou sezonu a zároveň děkuje i všem rodičům a fanouškům za skvělou podporu 

Sezonu zhodnotili oba trenéři týmu.

Ladislav Pekárek:

“Sezona byla od začátku velmi specifická. První lajna hrála za juniory a na většině našich turnajů chyběla. Zároveň nás doplňovala lajna velmi dobře připravených starších žáků. Do toho se nám ještě zranili dva tahouni týmu Ondřej Hudík a Lukáš Kocourek.

Co vypadalo jako velký problém, bylo vlastně velkou výzvou pro celý tým. Všichni hráči odehráli spoustu těžkých zápasů, kde každý mohl ukázat na co má a co umí. Celý tým udělal během této sezony velký progres. Kluci už ale jsou každopádně ve věku, kdy si musí uvědomit, že se musí připravovat i individuálně, a to po celý rok.

Se sezonou jsme spokojeni a tým bude makat dál v přípravě na turnaj v Brně. Díky všem za podporu!“

Radek Studený:

“Do začátku sezóny zasahovala covidová opatření a otázkou bylo, zda odehrajeme všechny turnaje bez překážek. Sezónu odstartovala kvalitní letní příprava s postupným skládáním týmu a laděním týmové chemie. Sestava složená ze zkušených florbalových matadorů V. Drahoše, L. Pekárka, O. Šulce a M. Švajcra byla doplněna o mladší či méně zkušené hráče, pro které bylo ostré nasazení do zápasů nové.

Výborně do sestavy zapadli starší žáci, kteří předváděli spolu s celým týmem výborné výkony. Tým absolvoval během sezóny velmi napínavá a kvalitní utkání s dobře fyzicky připravenými soupeři, kteří chtěli náš tým obrat o ligové body.

Z trenérského pohledu patří poděkování všem hráčům za aktivní účast na trénincích a zvládnutí ligových utkání. Porovnání s konkurencí a některými výběrovými týmy nedopadlo pro náš tým vůbec špatně a hráči si uvědomili, že je nutností udělat vždy něco navíc, pokud se chtějí posunout o úroveň výš.“