V sobotu 7. 12 jsme se vypravili na turnaj starších žáků do Tanvaldu. Odjížděli jsme na tento turnaj s velkým respektem, protože nás čekali kvalitní soupeři z druhého koše. Naše řady doplnily dva odchovanci našeho týmu, kteří v současné době hrají za spřátelenou Českou Lípu. Jedna mladší žákyně a dva mladší žáci z našeho klubu, jsou již pravidelně doplňováni na soupisku starších žáků.

Do prvního zápasu proti Florbal Jablonec jsme vstupovali s pokorou a zjistili, že se dá hrát i proti silným týmům. V první polovina zápasu byla gólově vyrovnaná (1:1) a druhou polovinu jsme dokázali obrátit ve svůj prospěch (2:1) a tím celý zápas vyhrát 3:2. Hra sice nebyla zcela podle představ trenérů, ale také víme, že tým, který se chce zlepšovat, musí na sobě neustále pracovat.

Do druhého zápasu proti FBC Vipers Most jsme malinko zamíchali sestavou a vstupovali na hřiště již daleko sebevědomější. Vyhraná první polovina zápasu (2:0) nám dodala klidu. V té druhé jsme již kontrolovali stav utkání a skórovali ještě čtyřikrát na konečných 4:2. Celkově tak zápas skončil v náš prospěch 6:2.

Nejtěžší soupeř na nás teprve čekal, FBC DDM Děčín, se kterým jsme se již potkali a nedokázali vyhrát. Tentokrát jsme posílení předchozími výhrami, nechtěli Děčínu dát nic zadarmo. Za stavu 4:1 jsme mysleli, že  máme výhru jasnou. Ale po vyloučení, které soupeř potrestal, dokázal minutu a půl před koncem srovnat na konečných 4:4. Dle výkonů ostatních týmů, nám dvě výhry a jedna remíza stačily k postupu do prvního koše mezi pět nejlepších týmů v Ústecko - Liberecké lize. Všem hráčům a hráčkám za dnešní týmový výkon moc děkujeme a chválíme. A jsme opravdu hrdí, čeho tým dosáhl.

V neposlední řadě je potřeba poděkovat fanouškům za bezvadnou kulisu, která nás hnala k tak mimořádným výkonům.

Složení týmu: Horváth (G) – Švajcrová, Fanderlik, Kraus, Mašková, Bareš M, Bareš K., Švajcr, Drozd, Cobl, Daněk, Jireš, Ilek, Weiner

Trenéři Martin Tejnor a Tomáš Fanderlik