Pražané navazují na úspěšný loňský rok, v němž se dlouho drželi s velkou trojkou – Vítkovice, Chodov a Mladá Boleslav. V letošním roce jim po bodu sebraly týmy pouze Bohemians, Střešovice a naposledy právě Vítkovice. V tomto duelu byla Sparta velmi blízko porážky, ale v 54. minutě srovnal na 1:1 zkušený Milan Garčar a v prodloužené pak rozhodl Lukáš Ujhelyi.

V posledních letech Sparta hrála dvakrát superligové semifinále. Ještě v sezoně 2016/2017 však musela okusit náročnost bojů o udržení, když v klíčové sérii vyzvala Kanonýry Kladno. Zvítězila tehdy 4:1 na zápasy a právě přes Kladno se následně Česká Lípa podívala do Superligy. V letošním ročníku však Sparťané individuálním statistikám rozhodně nedominují. Nejlepším střelcem týmu je Radim Křenek (7+0), lídrem kanadského bodování Marek Zouzal (6+5).

Vzájemné zápasy proti pražskému celku jsou zatím nakloněny jednoznačně na stranu sobotního soupeře České Lípy. Loni sice Severočeši s favoritem sehráli dvě dobré partie a dvakrát prohráli až po boji 3:5, předloni ale Sparta slavila triumfy 10:4 doma a 11:4 venku.

Česká Lípa zaznamenala tři porážky v řadě, hrála však se soupeři z horních pater tabulky. Po těsné prohře 3:5 na Chodově pak doma vysoko nestačila na Mladou Boleslav 7:12 a mrzutě přenechala dva výhry Otrokovicím po výsledku 3:4 po prodloužení. Se ziskem jedenácti bodů však zůstává v tabulce na osmém místě a případný bodový zisk proti Spartě by byl určitě vítaným bonusem.

Radek Krajcigr zůstává se 17 góly i nadále nejlepším střelcem celé soutěže a v kanadském bodování ligy mu patří třetí místo. „Tuto sobotu nás navštíví soupeř známý svou fyzickou a tvrdou hrou. Sparta je známá svou pečlivou obranou, kterou budeme muset bez zbytečných ztrát překonávat. Můžeme se tedy těšit na zápas plný soubojů. Doufám, že nás sudí nechají hrát. Přijďte nám zafandit, ať tento důležitý zápas zvládneme,“ přeje si českolipská trenérka Lenka Bartošová.

Duel startuje klasicky v sobotu od 19:00 a partnerský pivovar Cvikov si pro diváky připravil zajímavé soutěže o svá piva. Vstupné na zápas je zdarma.