Výběr vedený temperamentním trenérem Michalem Jedličkou se tradičně netají vyššími ambicemi. Za úspěch určitě považují minimálně účast ve čtvrtfinále, ta jim nicméně v posledních letech pravidelně utíkala ve čtvrtfinálové sérii. Letos ale drží klokani sympatické čtvrté místo, které by jim v play-off zaručovalo výhodu startu úvodní série play-off na domácím hřišti.

S papírově slabšími soupeři zatím Bohemians v této sezoně problémy nemají. S Pardubicemi sice nečekaně ztratili na svém hřišti bod, jinak ale roli favorita zatím plní svědomitě. Na domácím hřišti si navíc vyšlápli i na vedoucí Vítkovice, které zdolali 7:6 po prodloužení. V nedávné době pak zelenobílí utrpěli dvě vcelku jasné porážky se silnou Mladou Boleslaví, ale chuť si spravili v dalším duelu s Královskými Vinohrady.

Pražský celek spoléhá i letos na výjimečné umění velkého talentu českého florbalu Filipa Formana. Teprve osmnáctiletý hráč je zatím v tabulce produktivity celé soutěže na sedmém místě a v letošním ročníku zaznamenal už 13 branek a 27 asistencí. Jedničkou týmu je zkušený brankář Radovan Michajlovič, který se do české metropole přesunul po dlouhém angažmá v Otrokovicích. Čtyřiatřicetiletý gólman zatím odchytal 1012 minut a v tabulce úspěšnosti zákroků je na šesté pozici.

Vzájemné zápasy končily pro Českou Lípu v uplynulých sezonách nelichotivě. Ze sedmi duelů totiž Českolipští proti neoblíbenému soupeři nevyválčili ani bod a inkasovali dohromady 74 branek. Nulu na kontě superligových zápasů už mají z ostatních soupeřů pouze proti Mladé Boleslavi. První letošní duel hraný v hale na Královských Vinohradech opanovali „domácí“ poměrem 15:6.

Nicméně aktuálně se Česká Lípa veze na vítězné vlně. Od začátku kalendářního roku 2021 totiž dokázala hned čtyřikrát vyhrát, i když třikrát po prodloužení nebo samostatných nájezdech. V tabulce tak aktuálně opustila pásmo týmů padajících do bojů o záchranu a drží desáté místo. Má však odehráno více duelů než většina nejbližších konkurentů. Dobrou formu potvrdili svěřenci Davida Derky i v posledním zápase proti Black Angels, které po velkém obratu porazili 10:9 po samostatných nájezdech. Na zápas s Bohemians měl v úterý 26. ledna navazovat souboj proti Pardubicím před kamerami ČT Sport, ten se ale kvůli covidové nákaze v týmu Východočechů nakonec neuskuteční.

Nedělní utkání se hraje od 16:00 a můžete ho sledovat formou textového online přenosu nebo komentovaného video streamu.