Pardubice měly oproti ostatním obrovské zápasové manko. To bylo způsobené především nákazou velké části týmu koronavirem. Východočeši tak museli od 30. ledna sehrát už šest zápasů, z nichž dokázaly vítězně zvládnout dva – poradily si s Otrokovicemi i Královskými Vinohrady a naopak nestačily na Ostravu, Mladou Boleslav, Liberec nebo v posledním utkání  na Vítkovice poměrem 5:7.

Českou Lípu aktuálně dělí od Pardubic jen jeden bod a pokud chce výběr trenéra Davida Derky reálně pomýšlet na zachování desátého místa v soutěži, musí v tomto utkání vyhrát, nejlépe za tři body. Pardubice totiž aktuálně stále mají v tabulce o tři zápasy méně než jejich čtvrteční soupeř.

Nicméně proti České Lípě hovoří bilance vzájemných zápasů. Pardubice doposud doma se severočeským týmem neztratily ani jediný bod, zatímco hned dvakrát dokázaly zvítězit na půdě soupeře. Naposledy v posledním předvánočním utkání roku 2020, kdy si z České Lípy odvážely veledůležitou výhru 4:3.

Tým trenéra Martina Zozuláka v tomto ročníku soutěže bodově táhne především Adam Šmíd, který k 22 přesným zásahům přidal ještě šestnáct asistencí. Jasnou jedničkou v brankovišti pak je Martin Haleš, který se dokonce objevil i na nedávném reprezentačním kempu v Kladně. 

Českolipští vstoupí do utkání po sérii tří proher s pražskými soupeři. Zatímco proti Bohemians a Tatranu Střešovice byly body poměrně daleko, v bitvě se Spartou k nim chybělo jen pár minut. „Očekávám tvrdé utkání plné soubojů. Kdo v něm bude chtít více, ten vyhraje,“ vystihl mladý útočník Ondřej Kopič.

Zápas začíná od 19:00 a sledovat ho budete moci na níže přiložených odkazech.

On-line přenos:

PCE - CLI: 
https://online.ceskyflorbal.cz...

Video přenos: 

PCE - CLI: https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...

Tabulka soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/tabulka

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/partneri

Partneři České Lípy: 

https://www.fbcceskalipa.cz/pa...

Poslední duely obou čtvrtečních soupeřů: