Českolipští zatím touto soutěží prochází jak nůž máslem a po hladkém triumfu ve skupině vyřadili v prvním kole play-off také Kladno, které zdolali jednoznačně 8:2. Případným postupem přes Klokany by tak vyrovnali maximum z roku 2019, kdy je až mezi nejlepší osmičkou zastavil po napínavém utkání Chodov.

Florbalisté Bohemians, kteří se ve své klubové historii ještě nikdy nedostali do finále této soutěže, zatím také zvládají nástrahy této soutěže bez větších problémů. Ve skupině sice prohráli v Mladé Boleslavi, ale díky výhrám nad Orkou nebo Chomutovem si vybojovali do prvního kola play-off soupeře z Pelhřimova, kterého rozdrtili vysoko 13:1.

Ač zatím Česká Lípa neuhrála ve své superligové historii proti Bohemians ani bod, v poháru dokázala tohoto soupeře porazit v srpnu loňského roku, kdy zvítězila 8:4. V loňském roce vypadli Českolipští ve stejné fázi soutěže po vysoké porážce v Liberci. Utkání v českolipské sportovní hale začíná v 18:00 a pískat ho budou rozhodčí Ondřej Benačan a Patrik Šaroch.