Utkání bylo od prvních minut velmi opatrné a oba týmy vyčkávaly spíše na chybu soupeře. Jako první se však osmělili hosté, kteří odehráli úvodních dvacet minut přece jenom lépe. V páté minutě totiž za Dvořáka zapadla střela Dominika Dvořáka a o několik chvil později také teč Matěje Bednáře. Po necelých deseti minutách tak Českolipští prohrávali o dvě branky.

Navíc se ne úplně optimálně prosazovali přes pevnou defenzivu soupeře. Cestu, jak proniknout do jejího nitra, nakonec ukázala souhra Jirsy s Eklem, po které hostující brankář Zdeněk Raška poprvé kapituloval. Ještě před odchodem do kabin ale zakončil rychlý přechod do českolipské obrany svým druhým gólem Dvořák a Hattrick zaslouženě vedl 3:1.

Po přestávce však ze sebe Českolipští shodili příliš velký ostych a s chutí se pustili do likvidace soupeřova náskoku. Vynikající přihrávku Štěrby, který přitom hrál teprve své první střídání, přetavil v gól naděje pohotovou střelou k tyči Jakub Karel. Z předbrankového prostoru se okolo poloviny zápasu prosadil zanedlouho i Krajcigr a náskok Hattricku byl pryč.

Ještě jednou se však bojovní hosté dostali do vedení. Divokou pasáž plnou zajímavých brankových příležitostí na obou stranách ukončil přesnou ranou Tomáš Brom a vrátil Brnu drobný náskok. O ten nakonec Jihomoravané přišli v poslední minutě druhé třetiny. Ránu Slaného v přesilovce totiž zastavila až síť Raškovy branky, tudíž se po čtyřiceti minutách musely oba celky spokojit s remízou 4:4.

Závěrečná část hry nejprve nabídla dva rychlé zásahy a poté pouze trpělivé vyčkávání na prodloužení. Česká Lípa se nejprve poprvé dostala do vedení zásluhou Štěpána Slaného, ale s odpovědí hned za 50 vteřin přispěchal Hronek.

O tom, že Českolipští zvládají v této sezoně prodloužení skvěle, se Hattrick přesvědčil už po první minutě nastaveného času hry. Krajcigr zpoza branky uvolnil Štěrbu a ten pohotovou střelou rozhodl zápas. Výborná kulisa více než 250 diváků tak mohla oslavovat první bod v sérii.

Druhé utkání je na programu v českolipské sportovní hale už v neděli 27. února od 17:30. Jeho součástí bude také sbírka na pomoc Ukrajině. Nosit můžete nejlépe deky, spacáky, karimatky, balené vody, potřeby pro malé i větší děti (plínky, teplé oblečení, dětskou výživu), případně finanční obnos, za který budou dané věci pořízeny.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5pp (1:3, 3:1, 1:1 – 1:0)
Branky: 14. Ekl, 27. Karel, 31. Krajcigr, 40. a 43. Slaný, 61. Štěrba – 5. a 18. Dvořák, 9. Bednář, 35. Brom, 44. Hronek.
Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 0:1: Využití: 1:0. Střely na branku: 15:17. Diváci: 257. Stav série: 1:0.

Sestava ČL: Dvořák – Tichý, Novák, Mlejnek, Kadlec, Štěrba, Slaný, Brodský – Krajcigr, Kouba, Kopič, Stárek, Ekl, Jirsa, Dzierža, Staněk, Karel.