V prvním zápase nás čekal tradiční soupeř Litolica Lisboa 99. Na začátku první třetiny bylo vidět, že hrajeme soutěžní utkání po delší době. První gól vstřelil soupeř v první minutě a vedení 1:0 si pohlídal do konce první periody. Do druhé části zápasu jsme vstoupili s mírným zlepšením, ale soupeřova branka byla pro nás zakletá. Naše střely nebyly nebezpečné a povětšinou byly naopak nepřesné. Ve druhé třetině jsme v 18. minutě inkasovali gól a soupeř odskočil do vedení 2:0. Po dvou třetinách jsme soupeře přestříleli, ale všechny střely gólman hostí pokryl. Do třetí třetiny jsme se snažili něco změnit a napadat soupeře při rozehrávce na jejich polovině, ale bohužel nás individuální chyby stály lepší výsledek. Litolica pak proměnila trestné střílení a hned ve 27. minutě zvýšila na 4:0. Už s námi začalo být zle. Ve 32. minutě zažehl jiskřičku naděje Radek Bezouška a snížil na 1:4, ale vzápětí byl ve 33. minutě vyloučen Honza Bureš za hrubost a naše šance se na soupeře výsledkově dotáhnout se snížila. Oslabení jsme odehráli velice dobře a ve 34. minutě dokonce Radek Bezouška neproměnil trestné střílení. V závěru zápasu jsme zkusili hru v šesti hráčích, ale soupeř do prázdné klece pojistil konečný výsledek na 5:1. Litolica vyhrála zaslouženě, protože v některých částech utkání jsme tahali za kratší konec. Naše produktivita byla slabá a koncovka velmi nepřesná.

Ve druhém zápase nás čekalo derby s Medvědy Severu. Do utkání vstoupili lépe Medvědi, když v 6. minutě otevřel skóre Štěpán Motejzík. V jedenácté minutě byl vyloučen Michal Baláž (Medvědi Severu) za sekání a pro nás se otevřela šance na vyrovnání zápasu. Do konce první třetiny se skóre nezměnilo a naše přesilová hra nebyla odehrána nejlépe. Střely mířily většinou do soupeřova bloku nebo mimo branku. Ve druhé třetině jsme měli zhruba 20 sekund hru v početní výhodě, ale bez využití. Naopak Medvědi Severu v 15. minutě navýšili zásluhou Motejzíka vedení na 2:0. Hra nahoru a dolů provázela celou druhou třetinu a až ve 21. minutě Honza Tregner vsítil kontaktní gól na 1:2. Po dvou třetinách byl tudíž zápas otevřený a poslední perioda nabízela velké drama. Do závěrečné třetiny přišlo několik změn v lajnách i systému hry. Ve 27. minutě Tomáš Kadlec (v loni ještě superligový hráč) vstřelil gól na 3:1 a Medvídci odskočili opět o dvě branky. Naše touha neprohrát derby byla veliká a s blížícím se koncem zápasu přicházela nervozita v zakončení. Ve 31. minutě Marek Semelka vstřelil důležitý kontaktní gól a nálada týmu byla o 100% lepší. Naše lavička opět ožila, protože už o minutu později byl podruhé v utkání vyloučen za sekání Michal Baláž. V následné přesilovce se nám nepovedlo vsítit branku, ale ve 34. minutě Radek Studený přece jen vyrovnal stav na 3:3. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty a vypadalo to na dělení bodů, ale bohužel naše radost netrvala moc dlouho. Ve 35. minutě vstřelil Štěpán Motejzík svou třetí branku v zápase a Medvědi Severu se radovali z vítězství. Ve 36. minutě byl ještě vyloučen Jan Vaněk (Medvědi Severu) za sekání, ale hra v šesti hráčích a urputném závěru gól nepřinesla. Bohužel nás může mrzet individuální chyba z konce zápasu, ale hlavně nízká produktivita naší přesilovky a našich střel. Děkujeme Medvědům Severu za utkání a jen škoda, že derby bylo bez domácích fanoušků.

Hodnocení zápasů nebude kladné, protože žádné bodíky do tabulky nemáme a prohra v derby vždy mrzí. Soupeř, který hraje v pěti hráčích celý turnaj nás nesmí porážet!!! Příští turnaj musíme být silnější a na tréninku budeme pilovat naší hru k dokonalosti.

Sestava: Knol - Bureš, Kolstrunk, Klivický, Semelka, Tregner, Kočan, Studený, Beránek, Bezouška, Basl.