V prvním zápase se na palubovku proti sobě postavila mužstva ASK Lovosice a FBC Česká Lípa. Lovosice v tomto zápase ovládly první třetinu poměrem 4:1, a tak měl náš tým ve druhé třetině co dotahovat. Částečně se to povedlo, neboť druhou třetinu českolipský tým vyhrál 2:0. Do třetí třetiny šly oba týmy s odhodláním urvat vítězství na svou stranu. Třetí třetina tak byla vyrovnaná a velmi bojovná. Za stavu 4:6 českolipské mužstvo odvolalo brankáře a z power-play vsítilo gól z hole Petra Procházky! V závěru se náš tým dramaticky snažil o vyrovnání, což se mu nakonec nepodařilo a ve vyrovnaném a dramatickém zápase nakonec těsně tahalo za kratší konec.

V druhém zápase proti sobě nastoupily týmy FBC Medvědi severu Č.Lípa vs. Forza Tatran. Zápas byl vyrovnaný, první dvě třetiny na tom byli lépe hráči Tatranu, když vedli 4:1. Ve třetí třetině Medvědi nesložili zbraně a podařilo se jim snížit na 2:4. Další branky však již v tomto zápase nepřidali, a tak tímto výsledkem tento zápas také skončil.

Ve třetím zápase proti sobě nastoupily celky Medvědi severu Č.Lípa a ASK Lovosice. Prakticky celý zápas měli českolipští Medvědi místy až drtivou převahu! Ovšem Lovosičtí neustále hrozili rychlými protiútoky a náhodnými akcemi, ze kterých také dávali góly! Lovosický „beton“ v tomto případě slavil úspěch, i když českolipští Medvědi v závěru drtivě dotahovali dvoubrankovou ztrátu. Zápas skončil remízou 4:4 a pro Medvědy byl tento zápas rozhodně bodovou ztrátou.

V posledním zápase proti sobě nastoupily týmy FBC Česká Lípa a Forza Tatran. Českolipští se od začátku snažili držet s Tatranem krok, snažili se hrát zodpovědně v obraně a výborně zachytal českolipský brankář Ondra Knol! Po dvou třetinách výborného zápasu vedl Tatran pouze o jednu branku a Českolipští se ve třetí třetině snažili usilovně skórovat z rychlých protiútoků. Bohužel góly dával soupeř ze Střešovic. Ve 33 minutě byl vyloučen českolipský hráč na 2 minuty a z následné přesilovky Forza navýšila vedení již na 8:4. Hráči České Lípy bojovali až do konce, podařilo se jim však pouze snížit na 5:8, což byl také konečný výsledek zápasu. Domácí hráči si však zaslouží uznání za příkladnou bojovnost a byli pražskému soupeři velmi důstojným soupeřem!

Michal Toráň.