Klíčový zápas sezony

V duelu proti Brňanům mohou svěřenci trenérky Lenky Bartošové výrazným způsobem vykročit k přímé záchraně v soutěži. Tříbodová výhra by je totiž dostala tři kola před koncem do nesmírně komfortní situace. Nicméně Hattrick není lehkým soupeřem. Prokázal to i v prvním vzájemném měření sil, kdy v České Lípě vyhrál 8:7 po prodloužení.

Jinak zatím nováček soutěže sbírá body proti soupeřům z druhé poloviny tabulky. Šokoval sice domácí výhrou nad Bohemians, od té doby ale porazil pouze týmy ve své tabulkové blízkosti. Naposledy Hattrick vydřel dva body v Pardubicích, kde ve třetí části hry třikrát srovnal skóre a udeřil v prodloužení.

Desátou Českou Lípu nyní dělí od dvanáctého brněnského celku v tabulce pouze čtyři body. Na druhou stranu čtyři kola před koncem je jasné, že jakákoliv porážka domácího týmu je pro něj v boji o vyhnutí se play-down prakticky likvidační. V tabulce produktivity letos Brno spoléhá především na Luďka Ondráčka, který se může pochlubit bilancí 17+15. Hattrick ale zároveň jako jediný tým z celé soutěže dosud nedosáhl na stogólovou hranici vstřelených branek.

Těžká nedělní výzva s Bohemians

V neděli pak vyzve českolipský tým v domácím prostředí mužstvo Bohemians. To je mimochodem společně s Mladou Boleslaví zatím jediný soupeř ze Superligy, s nímž Česká Lípa ještě nikdy v historii nedokázala uhrát ani jeden bod. Velmi dobré utkání však sehrála v letošním ročníku na jeho půdě, kde sice padla 3:7, ještě necelé dvě minuty před koncem ale ztrácela jen jednu branku.

Nicméně svěřenci Michala Jedličky hrají v porovnání s loňskem o poznání lépe. Už nyní mají jistou účast v play-off a s přehledem okupují páté místo tabulky. Do víkendového dvojutkání navíc vstoupí se čtyřmi výhrami v řadě. Českou Lípu navíc vyzvou po těžkém souboji s Vítkovicemi, v němž se mohou přiblížit čtvrtému místu a případnému začátku play-off duelu na domácí půdě.

Klokany dosud střelecky táhne především reprezentant Filip Forman, jenž se v tomto superligovém ročníku dokázal trefit už ve dvaadvaceti případech (22+23), a Jakub Buršík, který má dokonce o jednu branku více než Forman, ale výrazně menší počet asistencí (23+7).

O co hraje Česká Lípa?

Česká Lípa si v tabulce trošku ulevila od bezprostředního tlaku cenným dvoubodovým vítězstvím v Otrokovicích, i tak ale stále nemá potřebný klid. Zápas s Brnem je pro ni důležitý i z toho pohledu, že ve zbývajících třech duelech vyzve tři pražské týmy, proti nimž se jí tradičně nedaří. Jakýkoliv bodový zisk z pátečního utkání ve sportovní hale Maloměřice, by však byl nesmírně důležitý. Severočeši aktuálně mají na pozice play-off ztrátu tři body, na záchranu náskok čtyř bodů.

"Páteční zápas nám ukáže směr. Buď vykročíme k přímé záchraně, nebo do pekla bojů o přežití. Jedeme k soupeři, který nás na domácí půdě porazil, a proto víme, že nás nepochybně čeká těžký zápas. Sice nejsme kompletní, ale věřím, že se kluci pojedou porvat o dobrý výsledek," říká trenérka Lenka Bartošová s tím, že chybět by měli Danové Štěrba a Kněžour.

Nedělní bitva s Bohemians začne v českolipské sportovní hale od 17:00 a vstupné na ni je tradičně zdarma. Během utkání je pro vás během tradiční soutěže o pivo připraven i Českolipský bazárek pro dobrou věc. V jeho rámci můžete do haly přinést cokoliv florbalového, což u vy nebo vaše ratolesti nepotřebují – tedy boty, hokejky, oblečení, a tak dále. Akce probíhá od jedné hodiny odpoledne až do osmé večerní. V případě darování věcí pak máte možnost podpořit projekt „Sociálního automobilu“ pod hlavičkou Farní charity.