Přitom první třetinu zvládl lépe tým, který bojoval o papírově snazšího soupeře pro play-down. Hattrick se dostal do vedení po úspěšně zvládnutém rychlém brejku a zakončení Reného Slezáka. Pak dokázal využít přesilovou hru Štěpán Slaný, ale přesná dorážka Lukáše Jalového nakonec posunula vstříc třem bodům hráče Hattricku.

Druhou část hry ale jasně opanovali svěřenci trenéra Davida Derky. Svůj opětovně bohatý gólový účet načal Krajcigr ve 24. minutě, kdy vybojoval míček, natlačil se před gólmana Filipa Létala a jednou rukou ho přehodil. Krásnou kombinaci pak po ideální zadovce Štěrby zakončil Dan Semerád a po souhře s Karlem se prosadil také Marek Dzierža. Výbornou pasáž hry tedy Českolipští zvládli poměrem 3:0.

Přesto ještě hosté zadělali v závěrečné části na drama. Nejprve zaskočil Chynu ranou od mantinelu Jalový a pak prakticky hned po brance Tichého dokázal Brno opět přiblížit na rozdíl jediného gólu Tomáš Brom. Možná definitivně rozhodující moment však přišel necelých pět minut před koncem. Slaný s Dzieržou se ocitli sami před Létalem a po jejich vzájemné kombinaci přidal druhý jmenovaný i s trochou štěstí svou další přesnou trefu.

Zbytek utkání si už pro sebe vyhradil nejlepší českolipský hráč Radek Krajcigr. Celkem třikrát totiž trefil opuštěnou brněnskou klec a posunul se v tabulce kanonýrů se 37 góly na vynikající druhé místo tři zásahy za vítězného vítkovického Adama Delonga. Zatímco Českolipští mohli po utkání při společné fotografii oslavovat přesvědčivou záchranu, Hattrick se musí chystat na sérii play-down proti Královským Vinohradům.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hattrick Brno 9:5 (1:2, 3:0, 5:3)
Branky: 16. Slaný, 24., 57., 59. a 60. Krajcigr, 29. Semerád, 34. a 56. Dzierža, 48. Tichý – 10. a 58. Slezák, 18. a 47. Jalový, 48. Brom.
Rozhodčí: Čížek a Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 20:23. Bez diváků.