K první brance se přitom Vítkovice dopracovaly už po 22 vteřinách, když se z otočky trefil Firda. Pak ale začali hosté kvalitně bránit prostor před svou brankou a stále více ohrožovali branku soupeře. Pěkným bekhendem srovnal Krajcigr a v polovině dvanácté minuty se střela Mlejnka odrazila ke Spilkovi, který dal hostům dokonce vedení.

Domácí tým přistupoval k bránění vcelku bohorovně, čehož ještě do přestávky využil Jirsa a kdyby Kněžour krátce před odchodem do šaten proměnil svůj únik Kněžour, byl by výsledek po prvních dvaceti minutách hodně veselý.

Od druhé třetiny byl totiž k vidění zcela jiný zápas. Sladký okamžitě po příchodu z šaten snížil a pak si nahození Šebesty srazil do vlastní branky Jirsa. Bräuer s Kuczerou pak slepenými góly dokonali obrat, ale Krajcigr o dalších šestnáct vteřin později snížil. Poslední pokus České Lípy o zvrat zápasu však utnulo Dzieržovo vyloučení. Hosté sice 90 vteřin odolávali, po souhře Sladkého s Rýparem ale zaznamenaly Vítkovice šestý gól. Do šatny se navíc čtyři vteřiny před koncem trefil ještě Nehera a de facto rozhodl zápas.

Torzo českolipské sestavy zkosené marodkou pak ve třetí části hry fyzicky nestačilo. Vítkovičtí navýšili svou výhru až na konečných 12:4, přičemž hattrick ve třetí části hry zkompletoval Marek Bräuer, střelecky se k němu přidali i Sidunov, Řezanina a Gattnar.

Česká Lípa tak v sezoně zaznamenala svou sedmou venkovní porážku, v předvánočním čase ji však čekají dva klíčové duely. Nejprve se v pátek 20. prosince představí od 17:30 v Ostravě, o dva dny později pak zamíří do sportovní haly Jedenáctka k souboji na půdě Black Angels. Ten začíná v 17:00.

1.SC Tempish Vítkovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 12:4 (1:3, 6:1, 5:0)
Branky:
1. Firda, 21. Sladký, 26. Jirsa vl., 28., 47. a 53. Bräuer, 29. Kuczera, 34. Rýpar, 40. Nehera, 42. Sidunov, 52. Řezanina, 58. Gattnar – 7. a 29. Krajcigr, 12. Spilka, 16. Jirsa.
Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Střely na branku: 49:13. Diváci: 110.