První třetina přitom svěřencům trenéra Davida Derky vůbec nevyšla. Severočeši byli všude později a navíc hned v první minutě inkasovali, když se už po 53 vteřinách hry prosadil Petr Majer. Také v dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky se hosté marně dostávali do šancí, naopak domácí dál navyšovali náskok.

Faul Mlejnka potrestal v přesilové hře pohotový Marek Vávra a na rozdíl tří branek zvyšoval krátce před koncem třetiny krásnou střelou pod břevno Jiří Bauer. Rozpačitý dojem z úvodní dvacetiminutovky pak ale přece jenom vylepšil povedenou ranou v přesilovce Štěpán Slaný, i tak ale Chodov vedl 3:1.

Brzy po návratu na palubovku se však začaly dít věci. Kadlec se nejprve nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a přiblížil Lípu na rozdíl jedné branky. Vzápětí srovnal po kombinaci s Tichým přesnou střelou Jirsa. Nutno však podotknout, že vyrovnávací trefě České Lípy předcházel fenomenální zákrok Dvořáka v situaci dva na nikoho. Otřepané pořekadlo: „Nedáš, dostaneš,“ tedy tentokrát Chodov příliš nepotěšilo.

Drama pokračovalo dál, zajímavé akce se střídaly před oběma brankáři, ale nakonec v přesilové hře udeřil Chodov. Majer se vytočil před Dvořáka a přízemní střelou zasunul míček do sítě. Do kabin se tak odcházelo za stavu 4:3, ale Českolipští mohli díky zvládnuté prostřední části živit naději na bodový zisk.

Tyto myšlenky dostaly nemalou ránu už zkraje 42. minuty, kdy rychlé přečíslení dokázal využít Plíhal. Chodov v úvodních minutách třetí části navíc ždímal Českou Lípu před brankářem Dvořákem a dlouho ji nepouštěl k míčku. Pak ale vyhození brankáře Dvořáka zastavili domácí vysokou holí a rozhodčí po krátké poradě nařídili trestné střílení. Jeho exekuce se chopil Tichý a s přehledem brankáře Hodíka prostřelil.

Ještě jednou se Pražané dostali do dvoubrankového náskoku. V ponechané výhodě si vyběhl od levého mantinelu Majer a trefil přesně ke vzdálenější tyči. Zdánlivě ztracený zápas ale nakonec Lípa zachránila v posledních minutách. Nejprve ubránila oslabení po vyloučení Krajcigra, aby záhy sama udeřila v přesilovce. Rychlou kombinaci s Eklem zakončil pohotový Krajcigr a bylo sníženo.

Necelé tři minuty před koncem si vzal hostující trenér Derka oddechový čas a Českolipští už při návratu na palubovku ponechali na střídačce brankáře Dvořáka. V power-play se navíc poměrně brzy prosadil přesnou střelou Tichý a dovedl zápas do prodloužení. V něm se posléze navzdory několika velkým šancím na obou stranách nerozhodlo a ke slovu přišly nájezdy. Za domácí uspěl pouze Ondrušek, Majer s Vávrou si vylámali zuby na vynikajícím Dvořákovi. Naopak na druhé straně proměnili Krajcigr i Tichý a Česká Lípa si tak z Jižního Města odvezla nečekanou výhru.

Zásluhou první výhry nad celkem z horní poloviny tabulky se tak Česká Lípa v tabulce posunula na 12. místo a navázat na úspěšnou šňůru bude chtít už v neděli, kdy od 17:00 přivítá Mladou Boleslav.

Fat Pipe Florbal Chodov – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:7 po sn (3:1, 1:2, 2:3 – 0:0)
Branky: 1. a 36. a 49. Majer, 14. Vávra, 18. Bauer, 42. Plíhal – 20. Slaný, 25. Kadlec, 26. Jirsa, 43., 59. a rozh. nájezd Tichý, 54. Krajcigr.
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 31:16. Diváci: 103.