Vše odstartovala využitá standardní situace, kterou Milan Tichý proměnil ve vedoucí gól už v probíhající třetí minutě. Následně se hra odehrávala mezi oběma brankami, ale šance nepřicházely. Pro Českou Lípu však svitla naděje po vyloučení Davida Friedela, které prakticky okamžitě potrestal přesnou střelou Kopič. Od tohoto momentu se zápas výrazně naklonil na českolipskou stranu. Do první sirény totiž ještě hosté předvedli několik pohledných akcí. Zejména Jan Peška, který se v 15. minutě krásně uvolnil a rychlým zakončením překonal Bindera. Stejný hráč pak přidal o několik minut později další gól a když deset vteřin před koncem upravoval na 5:0 mladičký Pekárek, byla Ostrava zralá na ručník.

Obrázek hry se navíc příliš neměnil ani po změně stran ve druhé třetině. Velmi obětavý a pozorný výkon v zadních řadách byl totiž umocněný velmi vysokou produktivitou, která Českou Lípu v předchozích ročnících trápila. Českolipští v této třetině dokázali přidat další čtyři branky. Jako první mířil přesnou dorážkou Vavruška. Po něm jemnou tečí Štěrbovy nabídky skóroval zcela nehlídaný Kouba a na 0:8 upravoval přesným tahem právě sám Štěrba. Děsivé skóre z pohledu Ostravy pak ještě v prostřední části hry završil Milan Tichý a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto.

Ve třetí části hry se do hry dostali lehce i domácí. Dvořákovu nulu sice ve 47. minutě odmazal Pobořil, ale žádné drama se už nekonalo. Přesilovou hru prakticky hned vzápětí využil Ekl, na jehož trefu rovněž v přesilovce odpověděl Kuczera. Svůj premiérový superligový hattrick završil v závěrečné části hry Peška, který nachytal střelou na bližší tyč brankáře Klinku, který už ve druhé třetině nahradil Bindera. Poslední slovo měl nakonec Matěj Sedláček, který však už jen korigoval na konečných 3:11.

Českolipští tedy navázali na svůj triumf v Ostravě z roku 2017, kdy si z moravskoslezské metropole odvezli při svém superligovém debutu výhru 6:4. Dobré rozpoložení mohou potvrdit už v pátek, kdy se představí na palubovce Sokola Královské Vinohrady. Utkání začíná ve 20:00.