Vstup do utkání přitom vyšel o poznání živějšímu soupeři. Ten lačnil po odčinění porážky s Black Angels a v prvních dvaceti minutách určoval ráz hry. Díky dvěma slepeným brankám Luďka Ondráčka a Tomáše Broma si navíc odnášel do kabin dvoubrankový náskok.

Druhá třetina ale jasně patřila hostům. Z výrazné herní a střelecké převahy nakonec svěřenci trenéra Davida Derky vytěžili obrat na 3:2, o který se postarala zejména produktivní dvojice Radek Krajcigr – Jaromír Ekl. Druhý jmenovaný se prosadil po podobných akcích se svým parťákem ze stejné formace hned dvakrát, mezi jeho trefy se ještě se svým věnováním vměstnal Jakub Černý, který přišel na hostování z BUTCHIS týmu hrajícího Národní ligu.

Také ve třetí třetině hosté dlouho kontrolovali průběh hry. Po další úspěšné kombinaci Krajcigra se zakončujícím Eklem navíc zvýšili necelých osm minut před koncem svůj náskok už na 4:2 a směřovali k velmi důležité tříbodové výhře. Pro Ekla to byl navíc premiérový hattrick v sezoně a už šestý vstřelený gól v posledních třech zápasech.

Českolipští se ale poté zatáhli až příliš do obrany, což soupeř v dlouhé hře bez brankáře potrestal. Velký zámek na útočné polovině navzdory několika výborným zákrokům brankáře Jana Dvořáka nakonec přetavili ve vyrovnání Jiří Juhaňák a svým druhým gólem v utkání Tomáš Brom, který z dálky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do konce třetí třetiny v tu chvíli zbývalo pouze 40 vteřin.

Zasloužená výhra však nakonec přece jen v prodloužení putovala do České Lípy. Šťastný odraz od boty jednoho z hráčů vysunul do rychlého úniku Krajcigra, který ho vyřešil přesnou ranou do šibenice. Českolipští tak v tomto kalendářním roce zaznamenali už třetí výhru ze čtyř zápasů a v tabulce se vzdálili na desátém místě Hattricku Brno už na čtyři body.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:5pp (2:0, 0:3, 2:1 – 0:1)
Branky: 10. Ondráček, 10. a 60. Brom, 59. Juhaňák – 21., 27. a 53. Ekl, 23. Černý, 63. Krajcigr.
Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Střely na branku: 23:22.