Hrál se přitom vyrovnaný zápas plný osobních soubojů. Liberec však po většinu utkání vedl. Poprvé se prosadil už v sedmé minutě, kdy skóroval Šoltys. Pak se ale prosadil na druhé straně Štěrba a bylo srovnáno na 1:1. Na další branku pak museli diváci v liberecké Dukle čekat bezmála dvacet minut.

Českolipští totiž hráli po většinu druhé třetiny v oslabení a při trestu Spilky se dokázal přesnou ranou k tyči prosadit Valeš. Za stavu 2:1 pak oba týmy odcházely do šaten, aby divákům nabídly strhující podívanou v posledních dvaceti minutách.

Svěřenci trenérky Lenky Bartošové nastoupili do závěrečné části hry velmi odhodlaně a s cílem konečně bodovat i na hřišti soupeře. Důležitý krok k tomu udělal pěknou ranou Mlejnek, na nějž o pár desítek vteřin později navázal přesnou střelou po standardní situaci Štěrba. 

Liberec však byl na holičkách pouze 42 sekund. Jirsovu přihrávku před branku totiž zachytil Ferdan, snadno se otočil kolem Kadlece a vyrovnal. Dvořáka pak hned vzápětí překonal stejný hráč ranou od mantinelu a domácí opět vedli. Nicméně souhra Jirsy a Ekla opět za pár vteřin dovedla zápas do nerozhodného stavu.

Rozhodla nakonec situace z 50. minuty. Novotný inkasoval velmi diskutabilní dvouminutový trest za bránění ve hře a Liberec přesilovku využil. Valešovu střelu sice Dvořák pokryl, míček mu však nešťastně vypadl z výstroje a pohotový útočník Liberce už neměl s dorážkou problém. Zanedlouho se navíc prosadil i Baudisch a zdálo se být hotovo.

Jenže Tichý na druhé straně rychle rozehrál standardní situaci a v polovině 53. minuty opět vrátil Českou Lípu do hry. Za střelce branky byl nakonec označen Radek Krajcigr, který se míčku před brankou nejspíše dotkl. I tentokrát však na sebe liberecká odpověď nenechala dlouho čekat. Fatálního nedůrazu na brankovišti využil Kopecký a stanovil skóre na konečných 7:5. Hostům totiž nevyšla ani závěrečná power-play, ojedinělé příležitosti ke skórování zůstaly nevyužity.

"Kdo očekával pohledný zápas, musel být zklamán. My jsme bohužel tahali od začátku za kratší konec provazu. Bylo znát, že Liberec po důležitých bodech toužil více a byl důraznější v soubojích a hladový po gólech. My doplatili na neproměňování šancí. Blbě se mi to píše, ale Liberec si výhru zasloužil," říkala po utkání trenérka Lenka Bartošová. 

FBC Liberec - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:5 (1:1, 1:0, 5:4)
Branky: 
7. Šoltys, 32. a 50. Valeš, 47., 49. a 53. Ferdan, 52. Baudisch - 14. a 47. Štěrba, 45. Mlejnek, 49. Ekl, 53. Krajcigr. 
Rozhodčí:
 Pangerl a Šedivý. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:20. Diváci: 455.