V sobotním duelu mohli domácí litovat promarněné první třetiny, kterou prohráli 0:3. Na trefy Šebesty, Bräuera a Hájka sice zareagoval přesnou tečí v předbrankovém prostoru Dzierža, ale Vítkovice po celý zápas nepustily svého soupeře blíže než na rozdíl tří branek. Na další gól Delonga ještě nicméně odpověděl Slaný a po přesilovkovém gólu Šebesty snižoval Krajcigr. Závěrečná třetina už branky nepřinesla a Českolipští tak po slibném výkonu podlehli lídrovi tabulky 3:5.

V Liberci to ale v neděli byla jiná písnička. Domácí dominovali ve všech herních činnostech a brzy v první třetině už vedli o pět branek. Dva slepené góly Daniela Štěrby na přelomu první a druhé třetiny sice ještě mohly dát naději na obrat, ale tu v pohodě hrající Liberec brzy rozmetal. Střelecky řádil především Radek Valeš, který se prosadil celkem pětkrát.

Ve třetí třetině se řešila už jen výše libereckého vítězství, jemuž Českolipští příliš mnoho překážek do cesty nevkládali. Posledním světlým momentem byly slepené góly Ekla a Vlčka z 48. minuty, kdy se Česká Lípa dotáhla na 7:12, pak ale pálili do černého jen florbalisté Liberce. Ostudná z hostujícího pohledu byla zejména poslední minuta, kdy se Liberec během třiadvaceti vteřin dokázal prosadit hned čtyřikrát! Byla z toho nakonec vysoká porážka 7:19 a pro Českou Lípu nejvíce inkasovaných branek v jednom zápase během své superligové historie. „Dneska to byla ostuda, vypadalo to, jako bychom tady ani nebyli. Takhle se prezentovat nemůžeme. Soupeř byl lepší, nehráli jsme nic,“ říkal po utkání trenér David Derka.

Česká Lípa - Vítkovice 3:5 (0:3, 3:2, 0:0)
Branky: 26. Dzierža (Novák), 30. Slaný (Jirsa), 33. Krajcigr (Štěrba) – 7. Jan Šebesta (Hubálek), 13. Bräuer (Hatala), 18. Hájek (Hubálek), 30. Delong (Nehera), 32. Jan Šebesta (Gattnar).