Začátek zápasu přitom zisku bodů příliš nenasvědčoval. Domácí tým se v průběhu utkání dostal do vedení 4:1 a ještě sedm minut před koncem držel dvoubrankový náskok. Pak se ale rozstřílela sedmnáctiletá Nicol Jakešová, která svým hattrickem naklonila výsledek na stranu České Lípy. Hráčka nastupující souběžně i za juniorku Chodova tak svým skvělým představením rozhodla o druhém vítězství České Lípy v právě probíhajícím ročníku první ligy žen. Tu první předtím vybojovaly ženy v Soběslavi, kde zvítězily 7:5.

Komentář trenérky Lenky Bartošové: “Vstup do zápasu byl trochu nervózní. Do obrany jsme nehrály špatně, ale směrem dopředu jsme si dlouho nevěděly rady, jak překonat poctivou obranu soupeře a když už jsme ji překonaly, tak jsme nebyly schopné trefit bránu. Za to soupeř se dostal do vedení 4:1. Po druhé třetině jsme si v šatně řekli, že nejsme horší, a že nám chybí jen upravit rozehrávku a hlavně začít trefovat branku. To se nám podařilo. Holky dokázaly zabrat, lépe napadaly a tím jsme soupeře donutily dělat chyby. A co bylo důležité, že se nám je podařilo gólově trestat. Celému týmu děkuji, že věřil až do konce a zápas otočil v náš prospěch.“

Českolipským ženám aktuálně patří v tabulce jedenácté místo se ziskem šesti bodů. V dalším domácím duelu přivítá Česká Lípa na konci října Spartu.

Florbal Ústí – FBC Česká Lípa 5:6 (1:0, 3:1, 1:5)
Branky: 17. a 51. Mečířová, 32. Šímová, 33. a 40. Tomanová – 28. Pěnkavová, 41. Hanzlíková, 44. Kenderová, 54., 56. a 57. Jakešová.

Sestava České Lípy: Höflerová – Hanzlíková, Slaná, Cháberová, Měchurová, Menšíková, Ševčíková, Smrčková, Jakešová, Kenderová, Gembecová, Svobodová, Bohatá, Poláčková, Pěnkavová, Pavlíková.