Hostujícím hráčkám vyšel vstup do nedělního zápasu, který dovršil bohatý program v českolipské sportovní hale, výborně. Po trefách Rosenorfové, Mečířové a Mrázové se totiž ujaly vedení 3:0 a směřovaly k zisku tří bodů. Pak se ale českolipská děvčata rozjela k velkému obratu a na přelomu první a druhé třetina jasně dominovala.

Ještě do přestávky totiž zvládly snížit Ševčíková s Cháberovou, po návratu zpět na palubovku se navíc prosadily Pavlíková, Gembecová a Pokorná. Náskok 5:3 plynoucí z dobré hry budil oprávněné naděje, že by body mohly v neděli zůstat v České Lípě. Mladý ústecký tým ale vyrovnal po trefách Šímové s Kociánovou v rozmezí pouhých několika desítek vteřin.

Nicméně Česká Lípa nesložila zbraně. Ještě do přestávky vrátila domácím florbalistkám náskok svým druhým přesným zásahem Pavlíková a hned zkraje třetí třetiny navíc v oslabení udeřila i Tereza Seifrtová. Jenže ani vedení 7:5 nakonec na odvrácení porážky nestačilo. Na rychlé snížení Zavadilové navázaly ještě její spoluhráčky Kociánová s Bratschaedlovou a přetočily v závěru skóre na stranu Ústí nad Labem. Závěr si navíc jeho hráčky bezpečně pohlídaly, Lípě k vyrovnání nepomohl ani oddechový čas.

V dalších zápasech vyzvou českolipské hráčky už o posledním říjnovém víkendu výběry Nového Strašecí a pražské Sparty.

Hodnocení trenérky Lenky Bartošové: „Vstup do utkání se nám moc nepovedl. Naše hra byla zbrklá, soupeř měl obecně míček častěji a déle pod kontrolou. Od druhé poloviny první třetiny jsme se ale zvedly a hra se vyrovnala. Dokonce se nám povedlo otočit zápas z 0:3 na 5:3. Více jsme si v tu chvíli věřily a hlavně nám tam začaly padat góly. Ve třetí třetině však na nás opět padl strach z vedení a snad i z toho, že bychom tentokrát mohly vyhrát. Přestaly jsem vytvářet na soupeřovy hráčky tlak a to nás nakonec stálo vytoužené body.“

FBC Česká Lípa – Florbal Ústí (2:3, 4:2, 1:3)
11. Ševčíková, 15. Cháberová, 25. a 38. Pavlíková, 27. Gembecová , 27. Pokorná, 42. Seifrtová - 2. Rosendorfová, 10. Mečířová, 11. Mrázová, 35. Šímová, 36. a 47. Kociánová, 42. Zavadilová, 53. Bratschaedlová.
Rozhodčí: Kusek, Kešner. Vyloučení: 1:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 43.