Vstup do utkání se přitom českolipským děvčatům tentokrát nevydařil a po trefách Kračunové a Trenklerové se hostující tým ujal dvoubrankového vedení. Pak se ale k velkému výkonu nadechla talentovaná Petra Pavlíková. Dvěma góly dokázala srovnat stav utkání na 2:2 a s Českou Lípou to vypadalo lépe.

Jenže pak přišlo další polevení, kterého soupeř během deseti minut využil k odskočení ve skóre na 5:2. Třetí branka Pavlíkové ale znamenala snížení na 3:5 a do přestávky se trefila ještě Minářová. Pak sice brzy po návratu z kabin vsítila další gól Lupačová, ale odpověď Cháberové s Minářovou přinesla srovnání skóre na 6:6.

Dramatickou koncovku pro sebe lépe rozjely florbalistky z Prahy. Na trefu Vesecké ale tentokrát dokázala nalézt tu nejlepší možnou odpověď Cháberová a českolipské hráčky poprvé v utkání vedly 8:7. Texasu pak už nepomohla ani následná power-play a českolipské ženy tak mohly slavit druhou výhru v sezoně.

Na tu chtěly následně navázat i v bitvě proti Slavii Plzeň. O osudu utkání se ovšem rozhodlo už v úvodních deseti minutách, v nichž plzeňské hráčky nasázely domácím čtyři branky a utkání jednoznačně kontrolovaly. I přes zlepšený výkon v dalším průběhu hry byla patrná kvalita na straně Plzně, která dovedla utkání ke konečnému vítězství 8:1. O jediný českolipský úspěch se postarala v 53. minutě Ševčíková.

FBC Česká Lípa – Texas Longhorns 8:7 (0:1, 4:4, 4:2)
25., 26. a 39. Pavlíková, 40. a 48. Minářová, 47., 53. a 59. Cháberová – 9. a 37. Kračunová, 21. Trenklerová, 27. Pavlicová, 34. a 42. Lupačová, 50. Vesecká.

FBC Česká Lípa – FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)
Branky: 53. Ševčíková – 4. Binědová, 6. a 59. Šporová, 10. Marková, 10. Mašková, 29. a 44. Urbanová, 58. Kaslová.