Českolipské ženy si prodloužily sezonu postupem do play-off. V devítičlenné tabulce první ligy skupiny Západ obsadily osmé místo. Ve vyřazovací fázi soutěže se tak utkají s velkým favoritem z Královských Vinohrad, který usiluje o postup do extraligy. „Nemám rád řeči, že nemáme co ztratit. Budeme bojovat, sbírat zkušenosti a do každé třetiny dáme všechno,“ vypichuje trenér Jiří Stožický.

Přitom ještě zkraje sezony to vypadalo, že ženský florbal v České Lípě pokračovat ve druhé nejvyšší české soutěži nebude. „První liga je náročná na čas. Hraje se celkem 22 zápasů de facto každý druhý víkend. Tolik času už tomu starší hráčky přece jenom nechtěly dávat. Nakonec ale rozhodlo to, že tým doplnily holky z juniorky. Obecně je hrát první ligu velmi důležité. Máme spoustu dorostenek a je proto podstatné, aby klub v soutěži zůstal,“ doplnil Stožický.

Na účast ve vyřazovací části soutěže přitom stačil zisk pouhých 12 bodů. Českolipská děvčata se do první osmičky vmáčkla na úkor Litvínova. Výrazně k tomu pomohla i poslední výhra proti Soběslavi v poměru 8:4. „Vzhledem k šířce týmu to byla náročná základní část. Celou sezonu jsme odehráli zhruba na 13 lidí. V kádru jsou i matky od rodin, další holky nebydlí v Lípě. Není možné se v plné sestavě sejít na trénink. Takže i proto patří holkám velký dík za to, jak k sezoně přistoupily.“

Ženský florbal v České Lípě čeká na to, až dorostou nové generace. Velmi dobře zaplněná kategorie dorostenek podporovaná staršími žákyněmi by také mohla přinést příjemné oživení v podobě několika zajímavých talentovaných florbalistek. „Budoucnost vidím velice pozitivně. Žákyní i dorostenek máme opravdu hodně. Viděl jsem i několik jejich zápasů a mezi holkami jsou některé velké talenty. Od roku 2003 a mladších budou dobré časy. Vidět nadané hráčky jako Terka Seifertová nebo Katka Hadravová je skvělé, obě mohou být budoucí reprezentantky. V ženách tu máme také Lenku Ševčíkovou, která brzy může být top hráčkou. Asi největší talent, co jsem viděl za posledních deset let je ale Péťa Pavlíková. Ta se svou povahou, pracovitostí a umem je hráčka, která roste i pro zajímavou zahraniční ligu,“ připojuje českolipský stratég.

Proti Královským Vinohradům ale současný českolipský celek reálnou šanci na úspěch nejspíš nemá. Přesto bude určitě bojovat o co nejlepší výsledek. „Vinohrady jsou největším favoritem na postup do extraligy. Nemám rád řeči, že si to jdeme užít a nemáme co ztratit. Budeme bojovat, sbírat zkušenosti a do každé třetiny dáme určitě všechno. Určitě to nejedeme jen tak odehrát,“ zdůrazňuje Jiří Stožický, který jako výpomoc působí i u mužského A týmu.

Poslední zápasy českolipských žen

FBC Česká Lípa – Florbalová akademie MB 1:9
Branka:
Ševčíková.

FBC Česká Lípa – Banes Florbal Soběslav 8:4
Branky:
Pavlíková 4, Ševčíková 4.

Program play-off s Královskými Vinohrady:
Sobota 9. března: TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 14:00
Neděle 10. března: FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 16:00 (SH Nový Bor)