V České Lípě již máš za sebou přípravu i několik pohárových zápasů. Jak hodnotíš svůj start v novém angažmá?
"Přípravu hodnotím pozitivně. Měl jsem to o něco těžší než kluci, jelikož jsem se vracel po operaci ramene, vinou které jsem byl mimo pár týdnů letní přípravy. Co se týče sžití s týmem, tak pár kluků jsem znal z nižších kategorií, kde jsme se potkávali a nebo z jiných zápasů. Se zbytkem týmu jsem se seznámil opravdu rychle a řekl bych, že v týmu panuje velmi dobrá nálada. Zároveň věřím, že dosáhneme vytyčených společných cílů."

Jsi jedním z mnoha hráčů, kteří doplnili českolipský kádr z Ústí nad Labem. Vyhovuje ti to?
"Je to super. Jsem rád, že z Ústí dostalo tuto příležitost více hráčů a doufám, že Lípě dokážeme všichni pomoci."

Kromě Ústí sis ještě vyzkoušel také působení v mládežnických strukturách Liberce. Jaké to bylo?
"Na angažmá v Liberci vzpomínám velmi rád. Hrál jsem zde za dorost a za juniory, ale za mužské superligové áčko ještě ne. S nejvyšší soutěží to tedy pro mě bude v Lípě teprve premiérová zkušenost."

Jak se rodil tvůj příchod do České Lípy? Kdo tě oslovil, případně musel ses dlouho rozhodovat?
"S nabídkou na přestup mě oslovili Láďa Trčka a Štěpán Slaný. Vzal jsem si týden na rozmyšlenou, kde jsem si vše promyslel a nakonec mě zlomila touha zahrát si nejvyšší soutěž a zároveň zkusit novou výzvu v životě."

Přicházíš s vizitkou nejlepšího kanonýra uplynulého ročníku první ligy. Charakterizoval by ses proto jako čistokrevný střelec nebo máš spíše jiné přednosti?
"Rád bych pomohl týmu ve všech směrech a góly jsou samozřejmě jedním z nich. Uvidíme jak to v sezóně půjde, a jak se mi bude dařit."

V přípravě a v poháru jsi pravidelně nastupoval ve formaci s dvěma mladíky – Vláďou Trčkou mladším a Ondrou Kopičem. Jak si tuto spolupráci pochvaluješ?

"Řekl bych, že nám tato spolupráce seděla. Myslím si, že každým dalším tréninkem odstraňujeme chybky, které jsme udělali v pohárových zápasech. Zároveň věřím, že nám to bude fungovat i nadále a pomůžeme týmu na cestě za našim cílem."