26_1739784066.png
old_733.jpg

Mladší žáci v Liberci předvedli bojovný výkon a zaznamenali jednu výhru

Na první listopadový den tým mladších žáku zavítal do Liberce, kde se utkal s domácími týmy Liberce Black a Blue, potom s týmem z Turnova a Jablonce. Sestava byla složené především z hráčů, kteří minulý rok nastupovali za elévy, tudíž neměli takové zkušenosti s hrou na velké hřiště.

Na první listopadový den tým mladších žáku zavítal do Liberce, kde se utkal s domácími týmy Liberce Black a Blue, potom s týmem z Turnova a Jablonce. Sestava byla složené především z hráčů, kteří minulý rok nastupovali za elévy, tudíž neměli takové zkušenosti s hrou na velké hřiště.

První zápas čelili českolipští hráči Liberci Blue. Už od první minuty bylo jasné, kdo bude diktovat tempo utkání. Nezmenšené hřiště v Liberci dělalo Českolipským veliké problémy. Hráči Liberce byli ve všech směrech lepší a pohodově rozebírali obranu České Lípy a navyšovali skóre do stavu 0:13. Konečná siréna ukončila nejen zápas, ale i trápení Českolipských.

Do druhého utkání proti TJ Turnov nastoupil úplně jiný tým, českolipští florbalisté byli mnohem aktivnější a dravější do útoku. Zlepšená obrana nakonec v prvním poločase obdržela čtyři branky. Hned po začátku druhé poloviny inkasovala Česká Lípa rychlý gól, hned na to odpověděl Rampouch po asistenci Horáka ze standardní situace. Turnov si konec zápasu pohlídal a zvítězil tedy 5:1.

Zápas s libereckým Black nezačal vůbec špatně, Českolipští poctivě bránili a především z brejků ohrožovali soupeřovu branku. Za zmínku stojí nastřelená tyč z hole Janáka ve třetí minutě utkání. První gól však vstřelili domácí v šesté minutě prvního poločasu. Od té doby byl na hřišti pouze jeden tým, Českolipští přestali hrát a vynakládat snahu o lepší výsledek. Liberečtí stihli za čtyři minuty nastřílet šest branek. V druhém poločasu kolotoč pokračoval a na straně České Lípy se kupila jedna chyba za druhou. Konečný stav utkání byl 14:0.

V posledním utkání se střetl českolipský tým s týmem z Jablonce. Stejně jako Lípa tak ani Jablonec si nepřipsal jediné vítězství v tomto turnaji a i díky tomu se zápas nesl ve velmi bojovném duchu - a oba týmy toužily zvítězit. V tomto utkání výborně hrající českolipská obrana nepustila hráče z Jablonce k vyložené šanci, naopak po rozehraní standardní situace Rokos namířil míček do branky, kde stál úplně volný Flekl a míček usměrnil do branky. Ve stejném duchu se nesla i druhá třetina, českolipský beton ničil jednu šanci za druhou a naopak v osmé minutě navýšil skóre Karásek po asistenci Janáka. Českolipští borci si pak pohlídali závěr utkání a zvítězili 2:0!

Sestava České Lípy: Šimončič - Melíšek, Baudyš Karásek, Hybrant, Flekl, Vosála, Janák, Rampouch, Rokos, Zákostelecký, Kuntoš, Jakeš, Horák, Hlavička.

Trenér: Jan Hřebřina

 

Autor: Jan Hřebřina