Českolipští florbalisté vyrážejí do víkendových bojů na hřiště soupeřů
Florbalisté Znojma se v pátek stali prvním postupujícím do Tipsport superligy. Dokázali totiž zvítězit také ve třetím utkání série v České Lípě, kde slavili vítězství 4:3. Domácí celek v závěru mocně dotahoval, ale nakonec nedostal zápas ani do prodoužení a na další šanci postoupit si tak musí počkat do dodatečné baráže.
Florbalisté Znojma se v pátek stali prvním postupujícím do Tipsport superligy. Dokázali totiž zvítězit také ve třetím utkání série v České Lípě, kde slavili vítězství 4:3. Domácí celek v závěru mocně dotahoval, ale nakonec nedostal zápas ani do prodoužení a na další šanci postoupit si tak musí počkat do dodatečné baráže.
Třetí zápas série byl asi tím nejvyrovnanějším z celé série. Nicméně Českou Lípu až příliš limitovaly velmi laciné chyby, z nichž dokázal soupeř těžit. Ve třetí minutě Znojmo skórovalo ve finále vůbec poprvé z přesilovky. Vyloučení Pastora dokázal potrestat přesnou střelou kanonýr Tomáš Kucharič. Snahu hostitelů o odpověď florbalisté soupeře v pohodě likvidovali a brankář Jan Hándl v první třetině moc práce neměl.
Naopak na druhé straně mnohdy stálo při Českolipských velké štěstí. Ne už tolik na začátku dvanácté minuty, kdy se přesnou dorážkou z nepřehledné situace prosadil opět Kucharič, pro nějž to byl již sedmý gól ve finálovém klání. Domácí se probudili až ve druhé části hry, ovšem jako první opět skórovali Jihomoravané. Ze skrumáže před brankou vyšel nejlépe Šindelář a přesnou ranou zvýšil na 3:0.
Přesto se svěřenci trenérky Lenky Bartošové nevzdali. Soupeře dokázali zatlačit a díky dobrému postřehu Nováka na brankovišti dokázali snížit na 1:3. Následně Českolipští přežili i vyloučení Jirsy a mohli se koncentrovat na závěrečný nápor ve třetí části hry.
Jenže místo něj se na jejich hokejky vkradla nervozita. Ta byla cítit jednak při zpracování balonku, jednak při zakládání útoku. Třikrát v rychlém sledu totiž namazali v zadních řadách přihrávkou přímo na hůl soupeřů, až toho dokázal využít Šíndelář a upravil na 4:1 z pohledu znojemského týmu.
Času na zázrak už mnoho nezbývalo, přesto se ještě jednou dokázala Česká Lípa vzepřít k mohutnému tlaku. Po nevyužité přesilovce si před brankou porozuměli Štěrba se Slaným a bylo zaděláno na drama. To ještě umocnil další trefou Ekl, jenž necelé čtyři minuty před koncem dotáhl domácí na rozdíl jediné branky a donutil hostujícího trenéra k oddechovému času.
V dlouhé závěrečné power-play sice Českolipští okupovali útočnou polovinu a ostřelovali Hándlovu branku z každé pozice, ale kýžené vyrovnání nepřišlo ani po obrovské šanci Nováka, který zůstal sám na brankovišti.
Znojmo se tak po sedmi letech vrací zpět do nejvyšší české soutěže, Česká Lípa má ještě šanci o průnik mezi elitu v baráži, kde se střetne buď s Kladnem, nebo s horším z dvojice Liberec/Pardubice. Začíná se již příští víkend na půdě soupeře.
FBC PULLO TRADE Česká Lípa – TJ Znojmo Laufen CZ 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Branky: 34. Novák, 56. Slaný, 57. Ekl – 4. a 12 Kucharič, 25. a 47. Šindelář.
Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:25. Diváci: 482. Konečný stav série: 0:3.