Související zápas

FBC Česká lípa
ChodovČ. Lípa
8:5(1:2,3:0,4:3)
so 18. 10. 2025 19:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 6. kolo
26_1739784066.png
1950_20251020_070943.jpg

Lípa nemá body ani z Chodova, Krajcigr načal šestou stovku kanadských bodů

Drama na Chodově překvapení nepřineslo. Českolipští opět skvěle odstartovali a stejně jako v předchozích duelech jim ve druhé polovině utkání došla šťáva. Ani v dalším superligovém duelu tak nevystoupili ze svého stínu a po prohře 5:8 zůstávají na pěti bodech ze šesti odehraných utkání. Hranici 500 kanadských bodů však překonal útočník Radek Krajcigr, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem České Lípy.

Jak jsme si již v tomto ročníku nejvyšší soutěže navykli, Česká Lípa odstartovala zápas skvěle. Konečně se ve větší míře dostala k přesilovým hrám, které postupně dokázali využít Pšenička s Radkem Krajcigrem. Další šance však už zůstaly nevyužity a postupně se do hry dostal Chodov. Mizernou hru Českolipských v oslabení během sezony 2025/2026 potrestal přesnou ranou ze středu pole Pěnička.

Napínavý a vyrovnaný souboj pokračoval i v úvodu druhé třetiny. Českolipští opět nevyužili řadu nadějných brejkových příležitostí, které postupně troskotaly na výtečném výkonu brankáře Hodíka. Naopak velmi úsměvné vyloučení Sedláčka dokázal ve druhé části přesilové hry potrestat opět Pěnička a srovnal na 2:2. Slušně řečeno nesmírně úzkostlivé rozhodnutí sudích zápas výrazným způsobem ovlivnilo. Hra České Lípy se v následujících minutách rozpadla a dva rychlé přechody do útoku přetavili v rychlém sledu po sobě v další góly Votava s Vávrou.

Chodov v utkání nebyl herně lepším týmem, ale takticky vyzrálejším. Domácí Votava navíc po souhře s Baginem využil dalšího okénka v českolipské defenzivě a zvýšil zkraje třetí třetiny už na 5:2. Česká Lípa se nevzdala. Produktivní první lajna v rozmezí necelých třech vteřin předvedla dva úspěšné výpady na útočnou polovinu, které byly oba zakončeny Krajcigrem – 5:4.

Velký rozdíl však v utkání spočíval v tom, že zatímco se hosté museli opět na každý gól nadřít, Chodovu stačilo k dosažení branky málo. Jednoduchý výpad Bagina v 55. minutě tak znamenal zvýšení na 6:4. V závěru pak nejprve zvýšil ranou z brankoviště na 7:4 Vávra, aby následně dobře hranou hru bez brankáře po krásné krosové přihrávce Pekárka přetavil v gól Pšenička. Drama se ale nekonalo. Vavruškovu nepřesnou přihrávku využil ke střele do prázdné branky Šmíd.

Českolipští tak ani z dalšího souboje proti sobě kvalitativně podobnému soupeři nedokázali vybojovat body a po napínavém průběhu padli 5:8. Čekají na ně navíc další dva těžké duely. Po domácí bitvě s Vítkovicemi to bude sváteční boj na Tatranu.

Florbal Chodov – FBC Česká Lípa 8:5 (1:2, 3:0, 4:3)
Branky:
17. a 30. Pěnička, 31. a 44. Votava, 32. a 58. Vávra, 55. Bagin, 60. Šmíd – 7. a 59. Pšenička, 10., 47. a 50. Krajcigr.
Rozhodčí: Šedivý a Štengl. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. Diváci: 195. Střely na branku: 26:18.