Soustředění

Tradiční letní kemp rozdělený na dva turnusy v dojezdové vzdálenosti českolipského okresu. Šestidenní všesportovní pobyt začíná tradičně v neděli večer a končí v pátek odpoledne. Zobrazit více

Florbalové akademie

Již několik let FBC spravuje ojedinělý projekt florbalových akademií, které si berou za cíl zaplňování florbalové mapy v okolí České Lípy. Hlavním smyslem akademií je, aby děti nemusely dojíždět za florbalem, ale aby florbal dojížděl přímo za nimi. V současné době klub provozuje přes patnáct akademií v širokém okolí. 

Kemp akademií

Přátelství a florbal! Do unikátního projektu akademií již pravidelně patří i letní kemp, kam se sjíždějí členové z různých městeček a tráví v dohledu svých i českolipských trenérů společný čas, který není jen o florbale, ale i výletech a hrách.

Spolupráce se školami

Florbalový klub sází na mládež a v dnešní době se může pochlubit unikátním systémem florbalových akademií, které jsou často vytvářeny v návaznosti na základní školy v širokém okolí České Lípy a Šluknovského výběžku. V rámci spolupráce se školami dodáváme do škol náš vzdělávací trenérský systém a osobní dohled přímo na školních trénincích. Pro školy také nabízíme ukázkový projekt Tour de School pro popularizaci a ukázku našeho sportu přímo ve škole.

Tour de School

Propagační florbalová akce pořádaná především na základních školách pro stále větší popularizaci našeho sportu. Zábavný moderovaný koncept ve školní tělocvičně s účastí několika hráčů elitního mužského týmu a hlavní šéftrenérky klubu Lenky Bartošové.

MINI floorball games

Jednodenní turnaj pro nejmenší naděje českého florbalu v krásném sportovním prostředí v České Lípě. Dva kurty na městské sportovní hale v kombinaci s pohybovými a florbalovými atrakcemi uprostřed haly zabaví všechny děti na celý den. Florbalové městečko, malý tréninkový kurt, ale i koordinační prvky budou samozřejmostí a pod ideálním dohledem trenérů i rodičů. Tribunu s kapacitou 400 diváků, prostorný bufet se širokou nabídkou či blízké restaurace a nákupní centrum pak ocení i rodiče a doprovod startujících týmů.Na turnaji nebude chybět profesionální fotograf a také českolipský klubový maskot - medvěd Fanda, se kterým se všechny děti budu moci vyfotit.

Florbalové války

Tradiční květnový víkendový mládežnický turnaj v České Lípě hraný systémem 3+1 v sedmi kategoriích: přípravka, elévové, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, mladší dívky a starší dívky. Turnaj se koná v ideálním sportovním prostředí českolipské nové a staré sportovní haly, zimního stadiónu s povrchem Tarkett a také open-air kurtů na parkovišti u sportareálu. 

Salming Floorball Games

Navazující akce na Florbalové války je určená pro juniory a dospělé kategorie (muži i ženy). Jeden z nejznámějších a nejstarších turnajů 3+1 florbale v České republice je otevřen celkem pro 80 týmů, na kterém se florbalový klub podílí ve spolupráci se Sportcentrum z.s.

Čarodějnice

Příjemné čarodějnické setkání pro všechny členy, fanoušky, rodiče, kamarády florbalového klubu probíhá tradičně  na pozemku v Horní Libchavě, kde se nachází malé občerstvení pro kolaře na cyklostezce. Akce startuje od odpoledních hodin a vždy se můžete těšit na několik atrakcí pro děti ale i dospělé, samozřejmostí je i pořádný oheň, hudba a samozřejmě občerstvení! 

Florbalový ples

Florbalisté a tanec! Historie jednoho z vrcholů českolipské plesové sezóny se datuje od roku 2005, kdy se sešla necelá stovka tanečníků v kulturním domě Arbes a společně se naladila na závěr sportovní sezóny. Florbalový ples je otevřen všem členům, rodičům a přátelům našeho klubu!

Charita a odpovědnost

Českolipský florbal se tak trochu vymyká jiným sportům v České Lípě, nejen tím, že během několika let se dokázal dostat z neznámého sportu na sportovní výslunní a má za sebou jednoznačně nejsilnější a neustále se rozrůstající fanouškovskou základnu. Právě široká základna tohoto moderního sportu zapříčinila i to, že FBC není již jen o hraní florbalu, ale postupně přebírá další aktivity, mezi ty podstatné jistě patří i pomoc druhým.