Zejména v úvodním duelu dvojzápasu hraném v Jičíně měli Českolipští na mále. Tým posílený o řadu hráčů, kteří úspěšně absolvovali téměř celou sezonu v juniorské CE lize, musel o solidní výsledek do domácí odvety tvrdě bojovat. Ještě ve druhé třetině prohrávali Severočeši 1:3, ale zápas nakonec dokázali v závěru otočit na svou stranu. O hubené vítězství 7:6 se zasloužil gólem v 41. minutě Viktor Steinz, čtyři kanadské body zaznamenal Mikeš Motejzík.

Ani domácí odveta nebyla dlouho snadným oříškem. Matušů poslal jičínské dorostence dokonce dvakrát do vedení, nicméně pak už se favorit poprvé v celém dvojzápase chopil své role pevně. Ve druhé třetině otočili Severočeši pěti góly skóre ve svůj prospěch a v závěrečné patnáctiminutovce nakonec rozhodli o svém celkovém vítězství 12:4. Osmi kanadskými body za šest branek a dvě asistence se na něm podílel tentokrát Viktor Steinz.

Ve druhém kole vyzvou českolipští mladíci Orku Horní Počernice, která si v součtu dvou zápasů dokázala poradit s výběrem FBK Orlicko-Třebovsko. Úvodní duel dvojzápasu sehrají dorostenci v sobotu 23. března. 

Finance Novák FBK Jičín - FBC Česká Lípa 6:7 (1:1, 2:3, 3:3)
Branky ČL: 
Matouš 2, Semelka 2, Motejzík, Martinec, Steinz. 

FBC Česká Lípa - Finance Novák FBK Jičín 12:4 (1:1, 5:1, 6:2)
Branky ČL:
 Steinz 6, Matouš 2, Motejzík, Hocko, Doňar, Kafka.

Sestava České Lípy: Medáš - Matouš, Semelka, Piškula, Martinec, Kafka, Motejzík, Hocko, Doňar, Steinz, Jireš, Šindelář.