Prvním soupeřem byla Mladá Boleslav, která byla v roli favorita a ukázala nám od prvních minut kvalitu i rychlost bývalých elitních extraligových hráčů. Českolipští srdnatě bránili, když poprvé inkasovali až v 9. minutě první třetiny. Do konce první části následně dostali ještě tři branky. Ve druhé třetině přišel i první náš gól, ale soupeř udeřil do konce druhé části celkem čtyřikrát. Po dvou třetinách byl výsledek jednoznačný. Do třetí třetiny domácí vstoupili odhodlaně a třetinu vyhráli poměrem 2:1. Nicméně Mladá Boleslav zvládla celkově roli favorita s přehledem a zvítězila poměrem 9:3.

Branky CL: Kahan, Beránek, Trnka

Sestava: Sirota- Klivický, Štál, Kolstrunk, Semelka, Kahan, Trnka, Beránek, Sova, Basl.

Druhým soupeřem byl rival z Liberce, který taktéž nastoupil do utkání v roli favorita a zvládl vše na jedničku. Domácí hráči soupeři absolutně nestíhali a pozitivem bylo jen obětavé nasazení a jeden čestný úspěch do branky soupeře. Výsledek 1:19 po třetinách (0:6, 1:6, 0:7) pro Liberec hovoří za vše.

Branka CL: Štál

Sestava: Sirota- Klivický, Štál, Kolstrunk, Kahan, Semelka, Trnka, Beránek, Studený.

Uplynulý víkend přinesl VETERÁNŮM první bod do tabulky

V sobotu 28.10. zamířili českolipští veteráni do Liberce na palubovku haly Dobiášova. Tentokrát jim los přisoudil tým Black Angels a pikantní derby s Medvědy Severu.

V prvním utkání s Black Angels nebylo pochyb kdo bude určovat tempo zápasu. Pražané v celém zápase dominovali a zaslouženě zápas ovládli poměrem 17:0, když hned v první třetině osmkrát skórovali. Bohužel nás v zápase nás trápilo mnoho individuálních chyb, stejně jako tři zbytečná vyloučení.

Sestava: Sirota - Klivický, Štál, Kolstrunk, Semelka, Trnka, Beránek, Brožek, Najman.

Druhé utkání bylo právě pikantní derby proti Medvědům Severu. Do utkání jsme vstoupili papírově v roli outsidera, ale derby zkrátka nemá favorita, což se koneckonců potvrdilo do puntíku i v tomto případě.

První třetina skončila smírně 1:1. V šesté minutě navíc neproměnil trestné střílení Souček, který nechal vyniknout brankáře Sirotu v barvách FBC.

Druhá třetina vyzněla lépe pro FBC poměrem 2:1. Za zmínku stojí vyloučení stávajícího vedoucího A týmu Františka Beránka, kterého poslal na trestnou lavici jeho vlastní syn. FBC následně odolalo přesile Medvědů.

Ve třetí třetině nebylo o dramatické situace nouze. Hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 28. minutě byl vyloučen Souček z Medvědů, ale přesilovku FBC nevyužilo. Naopak po individuální chybě soupeř dostal opět výhodu trestného střílení, které proměnil veteránský kanonýr Tomáš Kadlec (v loňském roce Superliga).

Do konce dějství branka nepadla, takže první derby skončilo smírně 3:3 a pro FBC přineslo první bod do tabulky .

Branky FBC: Klivický 2, Trnka

Branky Medvědi: Klimša, Kopřiva, Kadlec

Sestava FBC: Sirota- Klivický, Štál, Kolstrunk, Semelka, Trnka, Beránek, Brožek, Najman

Sestava Medvědi: Pittner- Souček, Kopřiva, Kadlec, Gembec, Gembecová, Tym, Klimša, Poledno, Odvárka.