Znojemští zvládli v českolipské sportovní hale výborně už boje ve skupině A. Nejprve na penalty přetlačili celek Vítkovic a stejným způsobem pak porazili i domácí výběr Medvědů Severu. Právě gól produktivního Petra Slámy dvě vteřiny před koncem tohoto zápasu, který znamenal vyrovnání na 2:2, odsoudil k dalším těžkým bojům pořadatelský celek. Ten následně těsně podlehl i Vítkovicím a musel do osmifinále, kde ho čekali ostřílení Black Angels.

Právě Black Angels měli ve skupině jinou kometu turnaje, celek FBC Lipník. Ten přetlačil Pražany 4:3 a den předtím suverénně zdolal Prostějov po výsledku 7:0. Tým okolo nejproduktivnějšího muže turnaje Petra Velecha tak začal od prvních skupinových zápasů naznačovat své nemalé ambice.

Z další skupiny pak přímo do čtvrtfinále postupoval výběr Havířova, který v klíčovém utkání skupiny C přetlačili po samostatných nájezdech výběr Kadaně 5:4, především díky výraznému příspěvku legendárního Pavla Kožušníka. Z poslední skupiny D pak potvrdil roli hlavního favorita historicky nejúspěšnější celek šampionátu Tatran, který si místenku mezi nejlepší osmičkou zajistil hladkými výhrami nad Hattrickem Brno a Letkou.

Cesta Medvědů Severu skončila v osmifinále

Osmifinálový program přinesl před dobrou kulisou očekávaný souboj domácích Medvědů s Black Angels. Severočeši v něm hrubě nezvládli první třetinu, kdy čtyřikrát inkasovali a navíc až do konce utkání přišli o vyloučeného Štěpána Slaného. Přesto předvedli výborný pokus o comeback. Po dvou gólech Součka a jedné trefě Motejzíka snížili na 3:4, ale poslední slovo řekli obhájci vítězství, kteří necelé tři minuty před koncem rozhodli po trefě Nekoly o svém postupu.

Z dalších osmifinálových dvojic si zajistily postup celky Vítkovic, zajímavě se prezentujících florbalistů Kadaně i v minulosti rovněž úspěšného Hattricku Brno, který s sebou měl ve svém středu i řadu donedávna superligových florbalistů.

V nedělních čtvrtfinálových duelech pak pozici vítěze jedné ze skupin neuhájil Havířov, který podlehl Vítkovicím 1:4 i díky dvěma gólům Martina Svobody. Tatran si naopak v pražském derby poradil s Black Angels, přičemž dvěma body zazářil současný trenér úřadujících vítězů Superligy Milan Fridrich. Dobrou formu potvrdil Lipník v bitvě s Hattrickem Brno. Na výhře 5:2 se nemalou měrou podílely dvě týmové hvězdy – Petr Velech a Lukáš Petřík. Sympaticky hrající Kadaň pak v závěrečném zápase neudržela dvoubrankový náskok v bitvě se Znojmem a po porážce 3:4 pro ni turnaj skončil. Jihomoravané tak odvalili z cesty velmi těžký balvan.

Premiérový titul pro Znojmo

Hned první semifinále mezi Lipníkem a Tatranem nabídlo skvělou podívanou. Produktivní Velech v první třetině otevřel skóre a další gól přidal Borges. Tatran se zmátořil ve druhé části hry, kdy dvěma góly srovnali Kostiha s Fridrichem. Rozhodnout nakonec muselo až prodloužení, v němž se prosadil další současný superligový kouč z lavičky Butchis Jan Zahalka. Na výborný Lipník tak zbyl jen souboj o bronz.

Druhé semifinále pak proti sobě svedlo dva moravské zástupce. Pozdějším vítězům turnaje navíc neuškodilo, že byli v průběhu utkání hned čtyřikrát vyloučení. O střeleckou produkci se starali zejména Sláma s Palátem a vítězství 4:2 bylo na světě.

V souboji zklamaných semifinalistů mezi Lipníkem a vítkovickými Rytíři rozhodovala třetí třetina. Po dvaceti minutách platilo nerozhodné skóre 1:1, než vzal dirigentskou taktovku do svých rukou jiný lipnický hrdina Roman Klimecký. Jeho dvě branky v kombinaci s dalším zásahem vítěze kanadského bodování Velecha, který jinak také v utkání skóroval celkem dvakrát, zajistili pro Lipník zisk bronzových medailí a tím i velký úspěch.

Finále mezi Znojmem a Tatranem bylo podle očekávání na góly chudé. Jihomoravané lačnící po svém premiérovém titulu však dobře bránili, což platilo i po vystřídání brankáře, kdy na druhou půlku utkání nastoupil místo Jakuba Veselého Michal Sekanina. I souboj o zlato rozhodovala závěrečná desetiminutovka. V ní dvakrát vyzrál na zkušeného brankář Kafku nejlepší střelec svého týmu Sláma a připravil tak pro své spoluhráče radost z premiérového prvenství.

V All stars výběru turnaje nemohl chybět nejlepší střelec a vítěz kanadského bodování Petr Velech, který v útočné formaci doplnil Lukáše Hrubého a Milana Fridricha. Nejlepším brankářem byl zvolen lipnický Štěpán Panák, v obranné dvojici tohoto výběru pak nechyběl znojemský obránce Karel Virgl s další legendou, bekem Tatranu Markem Deutschem.

Lipník – Vítkovice Rytíři 4:1
Branky: 3. a 30. Velech, 25. a 30. Klimecký – 13. Švancer.

Finále:
Znojmo Laufen – Tatran Střešovice 2:0
Branky: 21. a 30. Sláma.

Vítěz kanadského bodování: Petr Velech 8+1

All Stars turnaje: Štěpán Panák (FBC Lipník) – Karel Virgl (Znojmo), Marek Deutsch (Tatran) – Lukáš Hrubý (Vítkovice), Milan Fridrich (Tatran), Petr Velech (FBC Lipník).