Českolipský klub, který má své dospělé mužstvo v nejvyšší české soutěži opět pokryl v obou pohlavích všechny soutěže. Nově se tak příznivci modrobílých barev mohou těšit i na vystoupení českolipských juniorek, které budou bojovat v dobře obsazené skupině první ligy. Níže je souhrn všech kategorií, v nichž budou českolipské kluby v sezoně 2022/2023 působit.

Svůj první zápas mají na programu už v neděli na palubovce Chomutova muži B. Českolipská rezerva se pak poprvé doma představí v neděli 18. září, kdy přivítá na domácím hřišti celkem Kralupy Wolves. I letošní ročník bude hrát ve čtvrté nejvyšší soutěži, tedy v divizi. Ve skupině A má proti sobě celkem jedenáct soupeřů včetně někdejšího extraligového účastníka Bivoje Litvínov.

Zkraje října pak své účinkování v novém ročníku Ligy veteránů rozjedou českolipské legendy. V soutěži určené primárně pro hráče nad 35 let bude jejich úvodním soupeřem 1. října celek Litolica Lisboa a na stejném turnaji v Kadani pak o chvíli později vyzvou v pikantním derby také českolipské Medvědy Severu.

Zapomínat nesmíme ani na poslední kategorii dospělých. Muži C budou i letos účinkovat v Liberecké lize, kde se utkají v neděli 25. září ve sportovní hale Smržovka proti týmu TJ Sokol Koberovy B a následně proti českolipským Gladiátorům. V tomto ročníku Liberecké ligy mužů bude hrát celkem devět týmů. V regionální lize mužů pak působí také celek FBC Šluknovsko Česká Lípa C.

Už v sobotu započnou svou cestu ve snaze ukořistit místenku v extralize také junioři. Ti se ovšem budou muset popasovat s těžkými soupeři. V boji o dvě místa pro postup do play-off do CE ligy jim totiž stojí v cestě tři ostřílené výběry – Liberec, Královské Vinohrady a Bohemians. Už o nadcházejícím víkendu začínají na domácí palubovce. V sobotu 10. září hostí Liberec (19:00) a o den později Bohemians (18:00). Kvalifikace vrcholí v neděli 25. září soubojem proti Vinohradům od 18:00. Do play-off postupují dva nejlepší celky, zbylé dva automaticky budou hrát v nové sezoně první ligu.

O víkendu rovněž startují také dorostenci, kteří budou bojovat v první lize. Ti se už v sobotu představí v mladoboleslavské hale, kde si zahrají s Mladou Boleslaví a Hradcem Králové. Českolipští jsou zatím v koši B, kde kromě zmíněných dvou soupeřů narazí zhruba za dva týdny také na výběry Kutné Hory a pražských Wizards. V domácím prostředí se však dorostenci během září nepředstaví.

Až v říjnu naopak rozehrají svou sezonu v posledních letech tradičně velmi úspěšní starší žáci. O prvním říjnovém dnu na ně čekají souboje proti Lovosicím, Liberci, Panterům a Ústí nad Labem. V tomto případě se jedná o tým White. Celek Blue začne své tažení v přeboru starších žáků 16. října, kdy se v domácím prostředí utkání se Semily a libereckým béčkem.

25. září začínají svou sezonu také mladší žáci hrající pod hlavičkou FBC Česká Lípa White. V novoborské sportovní hale na ně čeká trojlístek soupeřů Děčín, Chomutov a Liberec pink. Mladší žáci Blue mají na programu první zápasy až zkraje října, kdy v liberecké hale míčových sportů vyzvou celky Liberce a FBC Šluknovsko.

Českolipští elévové odehrají svůj premiérový turnaj až v neděli 16. října, ovšem hned to bude na půdě domácí Sportovní haly! Úvodními soupeři českolipských chlapců v nové sezoně zde budou v Liberecké lize elévů vrstevníci FBC Panthers Liberec Black, Florbal Jablonec Blue a TJ Sokol Koberovy – Vosy. Neváhejte a přijďte nejmenší českolipské naděje v polovině října podpořit.

Úplně nejmladší kategorií mezi chlapci je přípravka. Ta vyjede ke svým prvním letošním zápasům do Železného Brodu, kde se v neděli 2. října střetne v rámci Liberecké ligy přípravek s Jabloncem, Semily a Koberovy. Věříme, že se klukům tato hra zalíbí natolik, že budou následně postupně prorůstat dalšími věkovými kategoriemi a zůstanou věrnými našemu klubu.

Start do nové sezony čeká venkovním dvojzápasem také na českolipské ženy. Ty své účinkování v první lize započnou v sobotu soubojem na půdě Plzně, o den později už v 11:00 vyjedou na pražské Vinohrady, kde budou čelit místním SKV. Doma se českolipská děvčata představí poprvé už o příštím víkendu. 17. září si zahrají s Novým Strašecím, 18. září pak proti Black Angels. V západní skupině ženské první ligy je letos celkem 13 celků.


Do letošní sezony postaví českolipský klub také výběr juniorek! Ten se rovněž představí v první lize a sezonu vykopává stejně tak jako ostatní kategorie o tomto víkendu, kdy v sobotu 10. září přivítá v domácí hale od 16:00 celek Bohemians. O den později se pak českolipské naděje představí na půdě Mladé Boleslavi, kde je čeká souboj s místní Florbalovou akademií. První ligu juniorek bude letos hrát celkem osmnáct týmů.

V akci pochopitelně i nadále budou také dorostenky. Ti rozehrají novou sezonu první ligy už v neděli 9. října, kdy se na turnaji potkají s Ústím nad Labem, Libercem, Litvínovem a Chomutovem. Ve své skupině mají celkem sedm soupeřek, proti nimž se budou snažit navázat na výborné výsledky z minulého ročníku soutěže.

Až v říjnu naopak odstartují sezonu českolipské starší žákyně. Ty se na prvním turnaji 2. října v lovosické hale potkají s Libercem, s Ústím a domácím celkem. Svůj první domácí podnik pak odehrají v neděli 6. listopadu, kdy postupně vyzvou Lovosice, Florbal Ústí a TJ Turnov.

V akci brzy budou také mladší žákyně a elévky. Nejmenší českolipské naděje (elévky) mají svůj první turnaj na programu hned na domácí půdě v hale českolipské Lokomotivy, kde 8. října vyzvou týmy Ústí nad Labem, Kadaně a Chomutova. Mladší žákyně naopak začnou ostrou zápasovou sezonu o něco dříve. V liberecké hale míčových sportů je čeká první turnaj už v sobotu 24. září. Soupeři českolipských děvčat zde budou výběry Podbořan, Crazinek FBC Liberec, Chomutova či Kadaně.