Utkání to podobně jako ty předchozí nebylo jednoduché. Ač byli Českolipští v úvodní třetině aktivnějším celkem, do černého se trefovali pouze hosté. V sedmé minutě otevřel skóre Lukáš Suk a pak se prosadil pěknou střelou také Dominik Dvořák. K tomu ještě musíme připočíst neproměněné trestné střílení Reného Slezáka a nevyužitou přesilovku, jinak mohl být náskok Hattricku ještě výraznější.

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce si Česká Lípa vylamovala zuby na výborném brankáři Kolajtovi, ve druhé třetině se už střelecky prosadila. Nenápadnou akci po Slaného shození na mantinel přetavil v důležitý kontaktní gól hrdina utkání Lukáš Staněk. Velkou šanci ke srovnání skóre pak dostali domácí v přesilové hře. Ač se hra v početní převaze moc nevedla, přece jenom si nakonec našel před brankou sraženou střelu Tichého Ekl a zametl míček za brankovou čáru.

Přesto nabídlo napínavé drama další zápletku. Několikrát sražená střela od půlky hřiště nakonec skončila na holi Kučery, který míček nekompromisně napálil za Dvořákova záda. Jenže České Lípě perfektně vyšla 38. minuta, která se nakonec ukázala být pro vývoj zápasu rozhodující. Nejprve si našel místečko k přesné střele ke vzdálenější tyči Ekl a záhy krátce po buly vyřešili rychlé přečíslení Stárek se zakončujícím Staňkem a Česká Lípa poprvé vedla.

Ve třetí třetině pak zejména brněnský brankář Kolajta několikrát výrazně podržel svůj tým a udržel mu naději na vyrovnání, ale proti dobře fungující obraně domácích se Hattrick do šancí příliš nedostával. Nevyšla ani bezmála dvouminutová hra bez brankáře, při níž se několikrát zaskvěly českolipské bloky a brankář Dvořák si tak za celou třetí část hry připsal pouze pět úspěšných zákroků. Po závěrečné siréně tak mohla propuknout velká českolipská radost. Úspěšné zvládnutá série play-down totiž znamená jistotu účasti v superligové sezoně 2022/2023.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:3 (0:2, 4:1, 1:0)
Branky: 24. a 38. Staněk, 30. a 38. Ekl – 7. Suk, 16. Dvořák, 32. Kučera.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 157. Střely na branku: 21:18. Konečný stav série: 4:1.

Sestava ČL: Dvořák – Kadlec, Slaný, Tichý, Mlejnek, Stárek, Krajcigr, Kopič, Štěrba, Ekl, Jirsa, Kouba, Karel, Staněk, Dzierža. Připraveni: Flekl, Ponomarev, Pešír, Petrák.