Začátek přitom výběru trenéra Davida Derky absolutně nevyšel. Českolipští vstoupili do utkání velmi vlažně a s chutí hrající Ústečtí toho bezezbytku dokázali využít. Zásluhou dvou tref Tomáše Pšeničky a jednoho zásahu z hole Pavelky totiž po první třetině panovalo skóre 3:0 pro Ústí nad Labem.

Hostům pak příliš nepomohla ani přestávka mezi jednotlivými částmi hry a náskok Ústí nad Labem utěšeně narůstal i poté. Na brzkou trefu Fuchsiga, který si v covidové sezoně 2020/2021 také střihnul několik zápasů za Českou Lípu, sice ještě odpověděl exústecký Vavruška, nicméně další trefy Vojtěcha a Dana Semerádových už znamenaly pro Ústí nad Labem komfortní náskok 6:1.

Až poté se konečně rozjela i českolipská mašina. Výrazně omlazená sestava v porovnání s předchozími ročníky se opět prosadila ve 28. minutě, kdy souhru s Pokorným gólově zakončil Pekárek. Potřebný impuls superligového zástupce nakopl k daleko lepšímu představení. Ve hře České Lípy se v tu chvíli objevilo více chuti do hry i vůle po obratu. Tichý se Štěrbou stáhli náskok domácích na jeden gól ještě před koncem druhé třetiny.

Ve třetí části hry už byli hosté lepším celkem. Dařilo se především kanonýrovi Vavruškovi, který konto svého bývalého celku nakonec zatížil dalšími dvěma zásahy, čímž dovršil hattrick. Mezi jeho trefy se ještě vklínil gól Lukáše Mlejnka, takže si Českolipští i přes zvýšený tlak soupeře v závěru nakonec odvezli domů kýženou výhru 7:6.

Ta je výrazně přibližuje postupu do podzimní části play-off, neboť hostům v tuto chvíli stačí uspět za tři body v pátečním souboji na půdě Hradce Králové hrajícího Národní ligu. Utkání začíná v 18:00.

Úvodní utkání vrcholové skupiny BV Poháru českého florbalu

Florbal Ústí - FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:7 (3:0, 3:4, 0:3)
 2. a 18. Pšenička, 7. Pavelka, 21. Fuchsig, 22. V. Semerád, 28. D. Semerád - 21., 47. a 52. Vavruška, 28. Pekárek, 33. Tichý, 39 Štěrba, 51. Mlejnek. Rozhodčí: Jelínek a Monzer. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 35:30. Diváci: 182.