Českolipští zatím stačili v letním okénku sehrát čtyři přípravná utkání. Ve všech si přitom připsali vítězství, byť sami stejně jako jejich soupeři, do nich nastupovali ve výrazně kombinovaných sestavách. Na úvod si výběr kouče Davida Derky poradil s týmem Black Angels 9:8, posléze přišla výhra nad Chomutovem 6:4 a dva triumfy v Praze. Na Královských Vinohradech vyhrála Česká Lípa 10:6 a na Spartě 6:4.

„Výsledky bych ale nepřeceňoval. Někteří soupeři měli v kádru třicet hráčů a postupně dostávali šanci všichni. Až půjde do tuhého, postaví 15 nejlepších a bude to o něčem jiném. Každé vítězství se ale počítá a vnímám to tak, že je to lepší než klasický trénink. V těchto zápasech dostávají příležitost všichni, různě jsme to protočili, ale zároveň i některé lajny ustálit,“ uvedl k přípravným zápasům kouč David Derka.

Jeho tým absolvoval v přípravném období první část, kde bylo hlavní cílem především pracovat na objemu. Ta druhá už by se měla po návratu z dovolených uskutečňovat především v hale s cílem na herní prvky. „Dosud jsme byli hlavně venku. Hodně jsme běhali a měli běžecké tréninky. Oproti loňsku jsme měli dvě haly týdně – v úterý a ve čtvrtek. Byl tam kruhový trénink a snažili jsme se také hodně hrát – na malém i velkém prostoru. Zaměřovali jsme se hodně na pohybové věci a cílili k novým hráčům, ať už z Ústí nebo z juniorky, abychom se lépe poznali,“ doplnil Derka.

V závěrečné přípravě jeho naskočí Česká Lípa i do pohárových bitev. Cílem je však podobně jako loni postup ze základní skupiny. „Letos ta soutěž není tolik napěchovaná extraligovými týmy. Ve skupině Máme Blacky, Ústí nad Labem a Hradec Králové. Na závěr ještě budeme chtít udělat u nás v Lípě turnaj, ale zatím se nám nepovedlo sehnat čtvrtého soupeře. Přesto chceme minimálně víkendový dvojzápas nebo trojzápas před startem Superligy ještě udělat,“ pokračuje lodivod českolipského týmu.

Jeho tým se podobně jako v předchozích sezonách musí potýkat s nepříjemným losem, kdy bude začínat třemi venkovními zápasy po sobě a doma se ke slovu dostane až ke konci září. „Je to divně nalosované. Na druhou stranu už zkraje soutěže tu máme soupeře, s nimiž bychom rádi nějaký bod vybojovali. Potřebujeme být na začátek sezony připraveni lépe než loni. Koncem července začínáme ostrou přípravu, která bude směřovat právě k začátku sezony,“ zakončuje Derka. 

Rozpis utkání Poháru českého florbalu
(termíny budou upřesněny)
Hradec Králové - Česká Lípa
Ústí nad Labem - Česká Lípa 
Česká Lípa - Black Angels