Dlouho to byl remízový zápas. O to větší škoda je, že takové nejsou v této sezoně českolipští florbalisté dotáhnout k lepším výsledkům. V hale na Podvinném mlýně přitom odehráli výborné dvě třetiny. Na úvodní trefu Krbce totiž zareagoval ještě do první přestávky Štěrba.

Nástup do druhé třetiny pak také Severočechům vyšel lépe, když rychlý brejk zakončil Krajcigr. Pak sice Česká Lípa pykala za nedisciplinovanost a z přesilovky srovnával opět Ujhelyi. Zouzal pak po zásahu Karla vysokou holí neproměnil nájezd a Krajcigr svým druhým gólem do šatny vrátil České Lípě náskok.

Jako už mnohokrát v minulosti dokázala Sparta ve vzájemných duelech otočit skóre ve třetí třetině. Hosté nejprve zazdili několik nadějných přečíslení dva na jednoho, až je potrestal nenápadnou střelou z dálky Ujhelyi. Výborného Dvořáka, který si v českolipské brance odbýval tuto sezonu premiéru, pak dokázali Sparťané překonat ještě dvakrát.

Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel na sklonku 52. minuty. Slaný šel na půli hřiště do riskantních kliček, po nichž domácí získali míček a po rychlé kombinaci zaznamenal vítězný gól Zouzal. Ač se Česká Lípa nevzdala a bojovala dál, zbytečný faul Kouby dal Spartě další přesilovku. Tu v samotném závěru přece jenom proměnil prudkou ranou Křenek a definitivně rozhodl.

Ke skórování pak už nevedla ani dlouhá hra bez brankáře, při níž několik nadějných možností pochytal buď brankář Beneš nebo pozorné bloky domácích. Do prázdné branky naopak definitivně pečetil skóre Mikuláš Krbec.

Po výhře Hattricku Brno na půdě Ostravy tak Českolipští zůstávají po polovině soutěže na posledním místě tabulky, ztráta na 10. místo zajišťující play-off je však i po víkendových zápasech pouze čtyřbodová.

ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:3 (1:1, 1:2, 4:0)
Branky: 7. a 60. Krbec, 34. a 47. Ujhelyi, 52. Zouzal, 56. Křenek – 18. Štěrba, 22. a 40. Krajcigr.
Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 161. Střely na branku: 20:28.