Utkání bylo prakticky rozhodnuté už po první třetině. Bez několika hráčů základní sestavy vzdorovala Česká Lípa i s juniorským reprezentačním brankářem Juklem pouze pár minut. Na začátku osmé minuty ale skóroval Světlík a pár vteřin poté přidal gól také Rozkovec. Od té doby už hosté svého soupeře marně naháněli.

Naději na zvrat definitivně rozmetala pasáž hry těsně před první přestávkou, kdy se prosadili v rychlém sledu Světlík a Smutný. Českolipští dokázali korigovat až ve druhé třetině, kdy po výborné individuální akci skóroval zkušený forvard Marek Dzierža. Nicméně Liberečtí žádné drama nepouštěli. Suverénním výkonem navyšovali své skóre a po trefách Stránského s Baudischem už vedli 7:1.

Hostující tým podporovaný skupinkou oddaných fanoušků to ovšem nezabalil. Šikovnost při hře směrem dopředu opět ukázal Štěrba, jehož bleskový výpad přinesl druhý českolipský gól. Na ten zareagoval v přesilovce Wiener, ale po pěkné přihrávce Jirsy opět snížil Ekl. Liberec se však nakonec přece jenom desítky dočkal. Na konečných 10:3 upravili skóre Rozkovec a Šoltys a potvrdili, že se celku z krajského města v poslední době výborně daří.

Českolipští tak čtvrtfinálový úspěch z roku 2019 nezopakovali a s pohárem se letos rozloučili o kolo dřív. Už v neděli však budou bojovat o důležité superligové body proti Bohemians. Tímto soubojem zároveň načnou druhou polovinu soutěže. Liberečtí se ve čtvrtfinále poháru poměří se Spartou.

Ohlas David Derka (trenér Česká Lípa)

FBC Liberec – FBC 4CLEAN Česká Lípa 10:3 (4:0, 3:2, 3:1)
8. a 19. Světlík, 8. a 50. Rozkovec, 20. Smutný, 30. Kološ, 35. Stránský, 35. Baudisch, 44. Wiener, 60. Šoltys – 26. Dzierža, 39. Štěrba, 46. Ekl.
Rozhodčí: Jelínek a Libecajt. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:21. Diváci: 30.