Start měli domácí podobně kvalitní jako v předchozím měření sil proti Bohemians. Rychlou kombinaci s Karlem zakončil už na sklonku třetí minuty Dzierža. Když se navíc o chvíli později trefil i Tichý, svítilo na ukazateli skóre 2:0. Nachtmann ale brzy snížil a hosté navíc do přestávky dokázali vyrovnat. Tichý fauloval při českolipské přesilovce unikajícího Bočka a Renčín si přesvědčivě poradil s Chynou.

Velmi dobrý začátek zvládli svěřenci trenéra Davida Derky i do druhé části hry. Tichý s Novákem rychle posunuli skóre na úroveň 4:2 a vedení domácího celku vydrželo i po rychlé výměně názorů mezi Hromadou, Krajcigrem a Obuškevičem. Jejich góly se vměstnaly do rozmezí dvou minut a 33 vteřin a po této rošádě vedla Česká Lípa 5:4.

Po inkasovaném gólu při vlastní přesilovce však dokázali Českolipští svou početní převahu využít i sami. Po faulu Hanáka skóroval Kopič a Cmírala posléze vystřídal v hostující brance Daniel Körber. Českolipský mladíček pak využil ke vstřelení branky i další situaci při nerovnoměrném počtu hráčů na hřišti. Jeho gól v oslabení dostal poprvé Severočechy do vedení o tři góly. Když pak ke konci druhé třetiny zafungovala ještě jednou spolupráce Dzieržy a Karla, bylo druhé pohárové vítězství na cestě.

Jenže ouha. Ještě před odchodem do šaten snížil Hanák a jakoby tím předznamenal velký zvrat svého týmu v závěrečné dvacetiminutovce. Ta přinesla velkou snahu Pražanů o vyrovnání, kterou výrazně podpořil Jakub Hromada. Dva slepené zásahy během 48 vteřin dovršily jeho hattrick. Pak domácí nevyužili přesilovku po faulu Nachtmanna, hosté naopak vyloučení Krajcigra potrestali Boučkem a bylo srovnáno.

Českolipští nakonec v závěru zápasu doplatili především na nedisciplinovanost. Oslabení Jirsy sice ještě ustáli, ale další trest Novotného už nikoliv a přesný zásah Jakuba Bočka čtyři minuty před koncem přece jenom přivál druhou pohárovou výhru pro Black Angels.

Přesto jsou šance České Lípy na postup do osmifinále vysoké. Pokud by tým trenéra Davida Derky dokázal v závěrečném utkání porazit Karlovy Vary (26. srpna) za tři body, bez ohledu na další zápasy zcela určitě skončí přinejhorším na druhém místě tabulky. Zápas se hraje od 19:00.

FBC Česká Lípa – Black Angels 8:9 (2:2, 6:3, 0:4)
Branky: 3. a 38. Dzierža, 7. a 21. Tichý, 23. Novák, 26. Krajcigr, 31. a 33. Kopič – 9. Nachtmann, 15. Renčín z TS, 24., 45. a 46. Hromada, 27. Obuškevič, 39. Hanák, 51. Bouček, 57. Boček.
Rozhodčí: Jelínek, Libecajt. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 23:25. Diváci: 106.