Pardubice přitom nový ročník Livesport superligy rozjely parádně. Nejprve zaskočily Spartu, odkud si odvezly výhru 7:6 a následně dokázaly vyloupit také Otrokovice. Jenže další průběh sezony v podání loni posledního celku základní části už tak růžový nebyl. Po ztrátě nadějného utkání na půdě Královských Vinohrad přišly vysoké porážky s dalšími pražskými celky – Bohemians a Střešovicemi.

Pardubicím se navíc nedařilo ani po restartu sezony. Návrat na palubovky pro ně okamžitě znamenal další vysoké prohry – 2:16 v Mladé Boleslavi a 7:11 doma s Chodovem. O uplynulém víkendu pak Sokoli nejprve prohráli doma s Ostravou 4:6 a před kamerami ČT Sport padli úplně stejným výsledkem také na půdě Hattricku Brno.

Vzájemné zápasy s Pardubicemi zatím končí pravidelně kořistí domácích týmů. Výjimku tvořil pouze zápas v České Lípě před třemi lety, kdy si Pardubice odvezly vysokou výhru 15:8. Od té doby vítězí v těchto zápasech pouze domácí. Klubovým lídrem produktivity pardubického týmu je zatím s bilancí 7+8 Adam Šmíd, nejlepším střelcem s osmi přesnými zásahy Petr Černý.

Česká Lípa má zatím v tabulce jen o tři body více než Pardubice. Od nečekané výhry na Chodově totiž doma podlehla oběma ostravským celkům a utrpěla devatenáctigólový debakl od Liberce. Cíl je po sérii porážek jasný – vyhrát za každou cenu. „Je to pro nás klíčový zápas. Prohra s Libercem byla ostudná vůči celému městu, klubu i našim příznivcům. Věříme, že se podobné věci už nebudou opakovat,“ říká klubový manažer Štěpán Slaný.

Poslední domácí utkání kalendářního roku 2020 začne v sobotu od 14:00 a odehraje se opětovně bez přítomnosti fanoušků v českolipské sportovní hale. V odkazech níže najdete důležité linky.

On-line přenos:

https://online.ceskyflorbal.cz/20202021/online-289903.htm

Video přenos:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Florbal/Soutez-Superliga-florbalu/Cast-Zakladni-cast/Pohlavi-Muzi/Sezona-2020-2021/191606-FBC-BRZDY.CZ-Ceska-Lipa-Sokol-Pardubice.htm

Tabulka soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/tabulka

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/partneri

Soupiska České Lípy:

https://www.fbcceskalipa.cz/ty...


Soupiska Pardubic:

https://www.florbalpardubice.cz/druzstvo/83-a-tym/soupiska.html