Českolipští se v utkání mohli těšit z výborného startu. Už po necelých třech minutách se totiž ujali dvoubrankového vedení po trefách Kopiče a Tichého. Domácí se následně dostali kuriózně do hry po vlastním gólu Jirsy a díky Maličovi dokonce už na sklonku sedmé minuty vyrovnali.

Jenže Severočeši na nepříznivě se vyvíjející minuty zareagovali nejlepším možným způsobem. Osvědčenou spolupráci s Krajcigrem zakončil Ekl a vrátil Lípě vedení. Svěřenci kouče Davida Derky pak přežili i Tomčovo trestné střílení stejně jako následně dvě vyloučení zkušeného obránce Štěpána Slaného.

Mírná převaha domácího celku tak v závěru první třetiny nezúročena, navíc se hostům povedlo hned zkraje prostřední dvacetiminutovky odskočit. Za Hyršlova záda se snesla jak rána z velké dálky v podání Dzieržy, tak i rychlý blafák Krajcigra. Během čtrnácti vteřin se tak Českolipští dostali už do vedení 5:2.

Gajdoš ale následně z dobré pozice překonal Ponomareva a po trefě Petráka už to bylo jen o jediný gól. To už byl v českolipské brance Chyna, který v půlce utkání vystřídal svého ruského kolegu. Pražané pak nevyužili ani další přesilovku při vyloučení Dzieržy a hosté tak hájili po dvou třetinách nečekaný náskok 5:4.

Zmar "klokanů“ v přesilovkách pokračoval i ve třetí třetině. Vyrovnání se totiž Pražané nedočkali ani při dalším dvouminutovém trestu Krajcigra a časomíra ukrajovala ze zbývajícího času další a další minuty. Zatímco tlak Bohemians spíše připomínal křeč, Česká Lípa se v závěru dostávala do stále většího počtu brejkových situací. Krajcigrův gól sice ještě nebyl rozhodčími uznán, rána Tichého čtyři minuty před koncem znamenala zvýšení náskoku již na 6:4.

Domácím už nezbylo nic jiného než jít do rizika. Brankář Hyršl tak sledoval závěr utkání už pouze z lavičky, čehož k definitivním úpravám skóre využili střelami do prázdné branky Kouba a Tichý, který tak zkompletoval svůj hattrick.

Ve druhém utkání skupiny pak pražští Black Angels zvládli duel na palubovce Karlových Varů, kde zvítězili 6:2. Právě druhý tým z hlavního města ve skupině AV bude už ve čtvrtek 19. srpna dalším soupeřem českolipských florbalistů. Zápas se odehraje na severu Čech.

FbŠ Bohemians – FBC Česká Lípa 4:8 (2:3, 2:2, 0:3)
3. Jirsa vl., 7. Malič, 26. Gajdoš, 32. Petrák – 1. Kopič, 3., 56. a 59. Tichý, 8. Ekl, 22. Dzierža, 22. Krajcigr, 58. Kouba.
Rozhodčí: Drška a Meisner. Vyloučení: 1:4, navíc Michal Jedlička (BOP) osobní trest. Bez využití. Diváci: 25. Střely na branku: 33:25.