Hosté vstoupili do utkání v roli favorita, nicméně tu v první třetině rozhodně nepotvrzovali. Brankáře Šantoru otestovali pouze pětkrát, zatímco s chutí hrající Vinohrady byli aktivnější. Navíc dokázaly udeřit dvakrát během 32 vteřin. Čuda nejprve skóroval z předbrankového prostoru a pak se v nepřehledné situaci před Ponomarevem nejlépe zorientoval Pergler.

Trápení České Lípy však pokračovalo i ve druhé třetině. Při signalizovaném vyloučení domácích sice Štěrba našel krásnou přihrávkou Kopiče, který svým sedmým gólem v sezoně snížil, další vyložené šance na vyrovnání ale nepřicházely. Naopak po vyloučení Krajcigra se tři vteřiny před druhou přestávkou prosadil dorážkou do prázdné branky Kopecký a de facto rozhodl zápas.

Ve třetí třetině už to byla v podání domácích jízda. Dva góly Procházky v rozmezí 71 vteřin znamenaly zvýšení vinohradského náskoku už na 5:1. Lavinu nepomohl zastavit ani oddechový čas Davida Derky, domácí dál na hřišti jasně dominovali. Navíc také trestali narůstající českolipskou nedisciplinovanost. Přesilovky postupně využili Fiala a Klápa a navýšili skóre už na hrozivých 8:1. Definitivní tečku za utkáním pak udělal tři a půl minuty před koncem Lukáš Gregor.

Českolipští tak v důležitém souboji, který završil jejich náročný týden zcela propadli a přepustili Vinohradům po drtivé porážce 1:8 všechny body. Trenér David Derka hodnotil utkání následovně: „Chtěl bych se moc omluvit všem českolipským fanouškům a těm, kteří mají s českolipským klubem co dočinění. Protože tak, jak jsme vstoupili do dnešního zápasu, nebylo hodno klubu, za který hrajeme. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale už jsme hráli do připravené obrany, která byla stažená na své polovině a společně s dobře chytajícím brankářem. Čekali na naše chyby, které přicházely. Když k tomu přidáme zbytečné fauly a zmar v některých šancích, tak máme dnešní výsledek. Nyní se potřebujeme vrátit k poctivému výkonu na tréninku a postupnými kroky zlepšovat naší hru. Prostě jinak než tvrdou a poctivou prací to nepůjde.“

K dalšímu souboji nastoupí Severočeši už v neděli 10. října na hřišti otrokovických Panterů. I tady na ně čeká jeden z potenciálních soupeřů v boji o lepší umístění.

SKV Florbal – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:1 (2:0, 1:1, 5:0)
16. Čuda, 17. Pergler, 40. Kopecký, 44. a 45. Procházka, 47. Fiala, 52. Klápa, 57. Gregor – 28. Kopič.
Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:18. Diváci: 89.