Úvod utkání se přitom odehrával ve znamení českolipských šancí, které ovšem skončily na vynikajícím Michajlovičovi. Gólman Pražanů se posléze stal hrdinou utkání, když pochytal 25 ze 26 českolipských pokusů. Naopak hosté byli v koncovce nekompromisní. Snadnou dorážkou se v páté minutě prosadil Krbec a záhy po něm přidal druhý gól po rychlé souhře do prázdné branky Filip Forman. Když pak další ztrátu v rozehrávce potrestal Gajdoš, bylo zle.

Začátek druhé třetiny se však Českolipským vcelku povedl. Pěknou kombinaci s Dzieržou zakončil po jeho zadovce prudkou střelou do prázdné branky Stárek. Po hříchu to ale byl poslední zásah domácích. Naopak hosté dál svých šancí využívali. Forman ukončil výhodu po faulu Karla přesnou střelou a snadno dokráčel k brance na 5:1 také Buršík. Pak se sice domácí zlepšili, ale špatné řešení situací v blízkosti Michajloviče jim znemožnila pomýšlet na dramatizaci zápasu.

A tak se ve třetí třetině utkání pouze dohrávalo. Severočeši dál pálili brankové situace a hosté tak s obranou výrazného náskoku neměli větší problém. Sami ho navíc ještě dokázali zvýšit. Růžek upravil na rozdíl pěti branek a v poslední vteřině navíc ještě Gajdoš proměnil trestné střílení. Pro domácí tým je takto vysoká porážka krutá, vzhledem k mizerné koncovce však na body v neděli pomýšlet nemohli.

K dalšímu utkání nastoupí svěřenci trenéra Davida Derky už ve středu, kdy ve státní svátek zajíždí na palubovku vedoucího Tatranu Střešovice.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FbŠ Bohemians 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Branky: 24. Stárek – 5. Krbec, 8. a 25. F. Forman, 13. a 60. Gajdoš, 28. Buršík, 49. Růžek.
Rozhodčí: Kropáček a Novák. Vyloučení: 3:2, navíc Mlejnek osobní trest 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 110. Střely na branku: 26:36.