Mužstvo Karlových Varů přesto není pro Českou Lípu nějakou velkou neznámou. Oba soupeři se potkali během sezony 2016/2017 ještě ve druhé nejvyšší soutěži. Zatímco na půdě soupeře zvítězili Severočeši těsně 9:8, v domácím prostředí těsně před Vánoci pak tým vedený trenérkou Lenkou Bartošovou vyhrál jednoznačně 7:3.

Karlovy Vary se přesto vyznačují tradičně velkými ambicemi. V posledním ročníku, ze kterého se ještě dalo postoupit o patro výš (2018/2019), se nejpve Hurikáni protáhli v play-off přes Kladno, aby následně ztroskotali v semifinále na pozdějších vítězích první ligy, celku Black Angels. Všechny tři zápasy však byly tehdy nesmírně vyrovnané a Karlovarští se nijak netají tím, že by na čele tabulky soutěže hráli i letos. O síle čtvrtečního soupeře České Lípy hovoří i fakt, že v loňské covidové nedohrané sezoně 2020/2021 dokázal ze sedmi zápasů vyhrát hned šest.

Tým se navíc v průběhu letní přestávky těšil příchodu zajímavých akvizic. Do týmu se po krátkém angažmá v Královských Vinohradech vrátil Michal Strachota. V dresu pražského celku byl přitom nejproduktivnějším hráčem soutěže. Kádr navíc posílil i další navrátilec Jan Lang, který působil dlouhá léta na Spartě a naposledy oblékal dres Kanonýrů Kladno. Dobrou formu prokázal už během nedávného Czech Open, který Karlovy Vary v kategorii PRO dokázaly opanovat.

Nicméně ani Česká Lípa nemusí být se vstupem do sezony nespokojena. Dobré výkony v poháru proti Bohemians i Black Angels však je potřeba proti Karlovým Varům potvrdit. Bez ohledu na další výsledky bude stačit k postupu do podzimního osmifinále soutěže jakákoliv výhra za tři body, naopak vítězství hostů s nejvyšší pravděpodobností předznamená konec již v základní skupině.

„V naší přípravě před startem nové sezony nás čeká další soupeř, který sice hraje první ligu, nicméně svou kvalitou kádru dosahuje na extraligu. V zápase si vyzkoušíme nové prvky, na které jsme se zaměřovali při tréninku, nicméně jdeme do něj se stejným cílem jako do všech předchozích – tedy vyhrát a mít z něj dobrý pocit. V postupové matematice nás sice posune dál jakákoliv výhra, ale pro nás bude důležitější dobrý pocit z odmakaného zápasu. Je to pro nás předposlední zápas před ligou, za týden ještě budeme hrát přípravný zápas v Liberci,“ uvedl k utkání lodivod České Lípy David Derka.

Zápas začíná v českolipské sportovní hale ve čtvrtek 26. srpna od 19:00. Vstupné je na něj zdarma a pokud se na stadion nedostanete sami, můžete ho sledovat prostřednictvím on-line nebo textového přenosu.

On-line: https://online.ceskyflorbal.cz...

Video: https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...