Hosté v utkání rozhodně nebyli horším celkem, dopláceli však na špatnou produktivitu a výborný výkon domácího brankáře Kolajty. Na první trefu domácího Reného Slezáka však zareagoval v přesilovce Štěpán Slaný a následně v rozmezí dvaceti vteřin dostali Českou Lípu do vedení Radek Krajcigr s Jiřím Vlčkem.

Zbytečné chyby ve druhé třetině pak dostali Hattrick do hry. Přesilovku nejprve prudkou střelou proměnil Tomáš Brom a poté, co další hru v početní převaze nevyužili Českolipští, se v úniku po návratu z trestné lavice prosadil vyloučený Slezák. Zmar hostů v prostřední dvacetiminutovce pak vyvrcholil při malé domů, po které zužitkoval standardní situaci prudkou střelou Lukáš Vlach.

Ke své hře se Severočeši opět vrátili ve třetí třetině. Soupeře výrazně přehrávali a po akci Slaného vcelku brzy srovnal Krajcigr. Pak Chynu nachytal ranou z ostrého úhlu Jalový, ale během dvou minut už hosté dokonce vedli. Prudkou dorážkou ze vzduchu nejprve srovnal Kouba a vzápětí zapadla do branky střela Tichého.

Hosté pak víceméně pohodlně jednobrankový náskok kontrolovali a Krajcigr ho navíc mohl v samostatném úniku potvrdit, ale zakončení se mu nepovedlo. Při závěrečné power-play pak Štěrba při snaze vyhodit míček z vlastní poloviny našel pouze hůl připraveného Matěje Kostky a ten 79 sekund před koncem srovnal.

V prodloužení tři na tři pak dostal pětiminutový trest za hru vysokou hokejkou Lukáš Lhota. Ač se přesilovka hostům kdovíjak nedařila, prosadil se v ní přece jenom prudkou střelou Slaný a vybojoval pro svůj tým první letošní výhru.

Zajímavé je, že také středeční soupeř České Lípy z Liberce vyhrál venku za dva body. Svěřenci trenéra Zdeňka Skružného zvítězili na půdě Ostravy 6:5 po nájezdech a rovněž se na blížící se derby před kamerami ČT Sport naladili úspěšně.

Hodnocení trenéra Davida Derky: „Dnes jsme čekali těžký zápas, což se i vinou povrchu potvrdilo. Škoda několika promarněných šancí, které by nám dnes daly šanci na tříbodový zisk přece jenom větší. I tak jsem ale rád za první vítězství v sezoně a už další den nás čeká další těžký duel. Ze zápasu mám však hořkou pachuť kvůli zranění Honzy Spilky, který se vrátil po dlouhodobém zranění a hned v prvním utkání si opět zranil několikrát operované koleno.“

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:7 po prodl. (1:3, 3:0, 2:3 – 0:1)
3. a 35. Slezák, 27. Brom, 40. Vlach, 49. Jalový, 59. Kostka – 8. a 64. Slaný, 17. a 44. Krajcigr, 18. Vlček, 50. Kouba, 51. Tichý.
Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:1, navíc Lhota (Hattrick) 5 minut. Využití: 1:1. Střely na branku: 20:27. Diváci: 206.