Nejprve se na českolipské palubovce představí v sobotu 9. ledna otrokovičtí Panteři. Právě na jejich půdě přitom v říjnu vybojovali Severočeši své premiérové vítězství v soutěži, když zde vyhráli po velkém boji 5:4. Panterům však letošní sezona nevychází a po minulých sezonách zakončených účastmi v play-off se letos marně hledají.

Otrokovicím aktuálně patří až vzdálená třináctá pozice, přičemž z třinácti odehraných zápasů zatím dokázaly vyhrát pouze ve dvou případech. Aktuálně tak nasbíraly jen osm bodů, byť o uplynulém víkendu dokázaly nečekaně triumfovat na hřišti Hattricku Brno, odkud si odvezly cennou výhru 6:4. Následně ale doma nečekaně vysoko nestačily na Ostravu, jíž podlehly 1:9.

Panteři navíc v letošní sezoně hledají typického střelce. Klubovou produktivitu sice vede Matěj Hronek se čtrnácti kanadskými body (6+8), nejlepší kanonýři Otrokovic František Vykopal a Filip Hrabal však v předchozím průběhu sezony dokázali skórovat jen v sedmi případech. Panteři navíc hřeší na odchod špičkového gólmana Radovana Michajloviče. Zajímavostí je, že v historii vzájemných zápasů Českolipští ještě nikdy na domácí půdě Pantery neporazili, byť na jejich hřišti dokázali vyhrát hned třikrát.

Po utkání s otrokovickými Pantery pak českolipský výběr zamíří v neděli na půdu Hattricku Brno. S tímto soupeřem se přitom utká teprve poprvé v sezoně (druhý vzájemný duel obou celků je naplánován až na poslední kolo základní části). Hráči Hattricku dosud v patnácti utkáních nasbírali jen o bod více než Česká Lípa a vzájemný souboj těchto celků může v neděli výrazně napovědět o jejich ambicích na konečné desáté místo. V loňské sezoně se oba celky utkaly hned čtyřikrát. V základní části byla úspěšnější Česká Lípa, která vybojovala čtyři body, zatímco Hattrick jen dva. V rozjeté sérii play-down, která byla následně přerušena koronavirem, pak oba týmy braly po jednom vítězství.

Po výhrách v Otrokovicích a doma s Pardubicemi se Hattrick odpoutal ode dna tabulky, do víkendového dvojzápasu však půjde po třech porážkách za sebou, když nejprve nestačil mezi svátky na Mladou Boleslav, následně po velkém boji padl ve Střešovicích a body nezískal ani v domácím souboji právě s otrokovickými Pantery. Před nedělním duelem s Českou Lípou odehrají Brňané ještě domácí souboj s Black Angels.

Lídrem kanadského bodování Hattricku je aktuálně zkušený Jiří Juhaňák. To i přesto, že se dosud v právě probíhajícím ročníku trefil pouze dvakrát. Ke dvěma gólům ale přidal hned dvanáct asistencí. Nejvíce gólů mají aktuálně na svém kontě Martin Nagy, který v minulosti oblékal dres Otrokovic, a zkušený veterán Luděk Ondráček. Oba dva se dosud trefili osmkrát. Zápasová zátěž je zatím rozdělena především mezi dva brankáře. Častěji zatím Brňané využívají v této sezoně Filipa Kuhna, přes 300 minut ale odchytal i Ondřej Kolajta.

V českolipském táboře panuje po vydřeném vítězství na Královských Vinohradech přece jen lepší atmosféra. Výhra 4:3 po prodloužení ukončila sérii pěti porážek v řadě a znamenala první výhru v kalendářním roce 2021. Optimismus do žil vlil i výkon z úvodní poloviny zápasu proti Vítkovicím, na který by Česká Lípa, do jejíž sestavy se postupně vrací řada chybějících hráčů, ráda navázala i o víkendu.

„Máme před sebou jeden z nejdůležitějších víkendů této sezony. Jedná se o klíčové zápasy, které mohou rozhodnout o tom, jak by mohla vypadat spodní polovina tabulky po základní části. Oba duely můžeme stejně tak vyhrát i prohrát, ani jeden z nich nemá jasného favorita. Ze všech sil se ale popereme o každý bod a já doufám, že jich bude šest,“ říká před důležitými duely druhý nejproduktivnější hráč Livesport superligy Radek Krajcigr.

Sobotní zápas začíná v českolipské sportovní hale v 19:00 a tradičně ho můžete sledovat jak na online, tak na video přenosu. Nedělní duel na půdě Hattricku Brno pak má svůj start naplánován na 17:00. Důležité odkazy najdete tradičně pod článkem.

On-line přenos:

CLI - OTR: 
https://online.ceskyflorbal.cz...

HAT - CLI: https://online.ceskyflorbal.cz...

Video přenos: 

CLI - OTR: 
https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...

HAT - CLI: https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...

Tabulka soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/tabulka

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/partneri

Poslední duely obou sobotních soupeřů: