Byl to velmi důležitý zápas, do nějž šly oba týmy s bilancí 0 bodů po úvodních duelech. Domácí navíc těsně před koncem využili svou první přesilovku po trefě Koláčného a vedli 1:0. Hosté však byli v úvodních dvaceti minutách lepším týmem a skóre zaslouženě otočili. Pohotová dorážka Kopiče a skrytá střela kapitána Kadlece přetočily během necelých dvou minut skóre na stranu hostů.

Otrokovičtí ale na rozdíl do České Lípy zvládali hru v přesilovkách lépe. Sedm vteřin před návratem vyloučeného Stárka do hry se totiž přesnou ranou na bližší tyč prosadil Vykopal a opět srovnal. Těsně před odchodem do kabin ale poslal Štěrbovu střelu do branky rychlou dorážkou Krajcigr a Česká Lípa zaslouženě vedla 3:2.

Ve druhé třetině se domácí tým přece jenom zlepšil a začal zaměstnávat Dvořáka častěji. Ten se vytáhl především proti superšanci Petříka, který zakončoval téměř do prázdné branky, ale českolipský gólman uchránil tygřím skokem svůj tým od pohromy. Naopak na druhé straně vyšlo přečíslení Karla se zakončujícím Dzieržou a náskok Severočechů byl po 40 minutách hry dvoubrankový.

Třetí třetinu chtěli hosté sehrát určitě lépe než před týdnem na Spartě. To se jim dařilo i díky tomu, že se brzy po opětovném příchodu na hřiště trefil Hřebřina. Klid na hokejky Českolipských to však bohužel nepřineslo. Hronek a Nagy dokázali okolo 45. minuty dvěma rychlými zásahy snížit na 4:5 a Česká Lípa se musela strachovat až do konce.

Otrokovice držely soupeře v kleštích, hrály dlouhou power play, nicméně proti houževnaté obraně se už prosadit nedokázaly. Hosté blokovali jejich střelecké pokusy a co prošlo, pochytal Dvořák. I díky jeho úctyhodným 27 zákrokům dokázala Česká Lípa konečně v tomto ročníku Livesport superligy zvítězit a připsat si do tabulky cenné tři body. Ty však musí potvrdit už v sobotu, kdy na domácí palubovce přivítá celek Pardubic.

Hu-Fa Panthers Otrokovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)
5. Koláčný, 14. Vykopal, 45. Hronek, 46. Nagy – 9. Kopič, 11. Kadlec, 18. Krajcigr, 33. Dzierža, 43. Hřebřina.
Rozhodčí: K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 31:22.