Úvod utkání ale patřil domácím a už ve třetí minutě se prosadil Marek Vávra, který zblízka překonal Chynu. Ve zbytku první třetiny ale domácí mužstvo nechalo vzadu pootevřená vrátka, čehož rychle využili Vlček, Semerád a Kopič a během minuty otočili skóre na 3:1. Navíc se hned po příchodu z kabin prosadil také kanonýr posledních týdnů Radek Krajcigr a Severočeši utekli už do tříbrankového náskoku.

Zatímco se však letos mohou spolehnout na vynikající ofenzivu, vzadu to zatím skřípe. Chodov prakticky v mžiku slibné vedení zlikvidoval. Branky Majera a Eremiáše znamenající snížení na 3:4 přitom dělily jen tři sekundy. Pak se sice blýskl individuální akcí Krajcigr a zvýšil na 5:3, jenže tři slepené góly v dalších čtyřech minutách opět naklonily misky vah na stranu domácích, kteří tak po polovině zápasu vedli 6:5.

Hostující lavička reagovala time-outem, který byl pro další vývoj utkání klíčový. Českolipští se opět zvedli a už po několika vteřinách po znovuzahájení hry vyrovnal kapitán Kadlec. Do přestávky navíc využil opakovanou střelu ke skórování Ekl a před brankářem Baurem dopíchl míček do brány pohotový Semerád. Chodov však ještě v poslední minutě druhé třetiny snížil po rychlé dorážce Vávry.

Další výsledková rošáda přišla během dramatických okamžiků třetí části hry. Nejprve putoval na trestnou domácí Vávra, ale vzápětí po hře rukou také Kopič. Českolipští pak mohli hrát dokonce jen ve třech, ale Kadlecovo vyloučení bylo na poslední chvíli odvoláno. Krátkou přesilovku 5 na 4 však i tak využil Ondrušek a po rychlé kombinaci vyrovnal střelou do opuštěné části branky.

Jenže žádný drtivý tlak Chodova se v závěrečných minutách nekonal. Co prošlo, pochytal Chyna, jinak se hostům dařilo domácí výpady blokovat. Stejně jako v poslední minutě, kdy přece jenom tlak Chodova zesílil. Jenže do rychlého brejku se vydal Krajcigr a jeho ránu srazil před číhajícím Slaným za záda gólmana Bauera obránce Podhráský.

Podruhé v historii tak Česká Lípa vyzrála na Chodov, poprvé se tak stalo za plný bodový zisk. Ten však bude potřeba potvrdit v domácí bitvě s Ostravou, která v sobotu prohrála 3:9 s Libercem.

Trenér České Lípy David Derka: „Do zápasu jsme dnes šli s tím, že můžeme bodovat, pokud budeme dobře blokovat a nebudeme dávat soupeři góly zadarmo. Počítali jsme také s tím, že by se nám mohl ze začátku podařit i nějaký brejk. K tomu nám pomohl Lukášův výkon v bráně a trochu podcenění ze strany Chodova. V útoku nám to začalo padat i díky tomu, že aktuálně jdeme tomu štěstíčku trochu naproti. Proti Ostravě nás každopádně čeká velmi důležitý a těžký zápas a máme z něj respekt, protože se na nás bude chtít soupeř chytit. Naším víkendovým cílem bylo 4 až 5 bodů, což zatím ještě nemáme splněno a motivací tedy pro nás v neděli bude další výhra.“

Chodov – Česká Lípa 8:9 (1:3, 6:5, 1:1)
Branky: 3. M. Vávra (Ondrušek), 26. Majer (J. Bauer), 26. Eremiáš, 28. Majer (J. Bauer), 29. Eremiáš (Řezáč), 32. M. Koutný (Majer), 40. M. Vávra (Mikeš), 48. Ondrušek (M. Vávra) – 16. Vlček (Kopič), 17. Semerád (Jireček), 17. Kopič (Krajcigr), 21. Krajcigr (Ekl), 27. Krajcigr, 32. Kadlec (Jirsa), 34. Ekl (Vybíral), 39. Semerád (Vybíral), 60. Podhráský (vl).
Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:23. Hráno bez diváků.