Proti Tatranu ale budou modrobílí v roli výrazného outsidera. Tým vedený bývalým špičkovým hráčem Milanem Fridrichem totiž předvádí v letošní sezoně skvělý florbal. Pražané jsou aktuálně na třetí pozici za Mladou Boleslaví a Vítkovicemi a nejspíš právě z ní půjdou do blížícího se play-off, kam už mají definitivně zajištěný postup.

Tatran se navíc v posledních utkáních veze na vítězné vlně. Zvládl totiž tři souboje v řadě, navíc proti soupeřům z horní poloviny tabulky. Po zajímavé výhře 3:0 v Ostravě zvládl mnohonásobný český mistr také duel na Bohemians (4:3) a body neztratil ani v týdnu, kdy ve svém Sportovním centru Řepy smetl Chodov jednoznačně 13:4.

Také první vzájemné měření sil obou nedělních soupeřů před televizními kamerami bylo jednoznačné- Ač se výsledkově domácí drželi až do začátku třetí třetiny, herně výborně technicky vybavenému soupeři nestačili a nakonec prohráli vysoko 7:12. Přesto v superligové historii dokázali Českolipští na domácí půdě pražského soupeře už dvakrát porazit. Na jeho půdě však dosud nezískali ani bod.

Právě Tatran Střešovice má ve svém středu nejproduktivnějšího hráče soutěže. Supertalent českého florbalu Filip Langer se totiž ve svých devatenácti letech může pochlubit obdivuhodnou bilancí 25+28 a s náskokem tří bodů vede bodování před vítkovickým Filipem Langerem. Jedničkou Tatranu je v letošní sezoně Lukáš Kříž (15. místo v úspěšnosti zákroků), ojediněle dostávají šance i Martin Frühbauer nebo Tomáš Jurčo.

V českolipském táboře panuje před dramatickým závěrem sezony bojová nálada. Svěřenci Davida Derky a Petra Kopty sice ještě stále hájí bodový náskok na desátém místě před Pardubicemi, Východočeši ale oproti nim mají ještě tři zápasy k dobru. Pro Českou Lípu však v závěru základní části bude hovořit přijatelný los. Po výletu na Tatran totiž dohrají ve čtvrtek zápas v Pardubicích, utkají se doma s Libercem, zamíří do Ostravy a vyzvou na závěr základní části Hattrick Brno.

„Čeká nás těžký a náročný soupeř. Jak jsme si ale už několikrát v této sezoně dokázali, dokážeme se semknout a také proti takto silnému soupeři odehrát slušné utkání a zabojovat o dobrý výsledek. Doufám, že tomu tak bude i v neděli,“ uvedl před startem utkání asistent Petr Kopta.

Zápas v pražských Řepích začíná v neděli od 17:00 a budete mít možnost sledovat ho prostřednictvím on-line nebo video přenosu. Odkazy na ně naleznete pod článkem.

On-line přenos:

TAT - CLI: 
https://online.ceskyflorbal.cz...

Video přenos: 

TAT - CLI: https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...

Tabulka soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/tabulka

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/partneri

Partneři České Lípy: 

https://www.fbcceskalipa.cz/pa...

Poslední duely obou nedělních soupeřů: 


;t=3s