Na první gól se přitom muselo čekat až do začátku 16. minuty. Za záda Ponomareva si našla cestu střela Jana Píchy a hosté vedli. Stejný hráč pak českolipského gólmana nachytal v závěru úvodní části ještě jednou a Pražané tak odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem v zádech.

Ani nástup do druhé třetiny se domácím nepovedl. Na třetí šťastný gól dorážejícího Hromady sice po výborné přihrávce zareagoval Ekl, ale náskok štiky letošního ročníku Livesport Superligy záhy navýšili Beránek s Hromadou. K velkému výkonu se však postupně rozehrál kapitán České Lípy Lukáš Mlejnek. Nejprve využil přiťuknutí Kouby a vzápětí po přesilovkové trefě Bočka zakončil kombinaci s Jirsou. Po gólu Kopiče navíc zůstávala Česká Lípa na dostřel, dvacet minut před koncem ztrácela už jen dvě branky.

Stíhací jízdu pak trochu přibrzdil gól Jakuba Bočka, ale mohutně podporovaní domácí nakonec skóre dorovnali. Mlejnek nejprve po výtečně individuální akci Krajcigra dovršil hattrick, pěkným průnikem se pak blýsknul i Tichý a na kýžený remízový stav dorovnal prudkou střelou v přesilovce Slaný. Do konce utkání pak zbývalo ještě necelých sedm minut a oba týmy se snažily naklonit vítězství na svou stranu.

Nakonec rozhodla situace z konce 57. minuty. Domácí na soupeřově polovině ztratili míček a po následném přesunu soupeře na útočnou polovinu musel faulovat Ekl. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které proti Chynovi proměnil Tomáš Hanák. Do prázdné branky pak ještě pečetil výhru Black Angels Matěj Boček.

Výhrou však byla dražba dresů A týmu, při níž se pro malou Amálku trpící mozkovou obrnou vybralo společně s výběrem finančních prostředků do kasičky dohromady necelých 14 tisíc. Členové A týmu pak tuto sumu dorovnali na pěkných 22 tisíc korun. Děkujeme všem včetně zástupců z řad Black Angels, kteří se zapojili a přispěli.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Black Angels 7:9 (0:2, 4:4, 3:3)
Branky: 21. Ekl, 29., 33. a 45. Mlejnek, 34. Kopič, 47. Tichý, 54. Slaný – 16. a 18. Pícha, 21. a 28. Hromada, 24. Beránek, 31. a 41. J. Boček, 57. T. Hanák z TS, 60. M. Boček.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 41:33. Diváci: 157.