V prvním zápase jsme nastoupili proti ambicióznímu týmu Florbal Ústí, kterému jsme v podobě prohry z minulého utkání měli co oplácet. Náš tým starších žáků hrál v tomto utkání tentokrát výborně, velice zodpovědně a soupeře k ničemu v podstatě nepustil. Byla z toho krásná výhra 8:0!

Ve druhém utkání nastoupil tým White v dalším severočeském derby proti druhému rivalovi FBC Liberec. Zápas to byl herně vyrovnaný, ovšem náš tým dokázal proměnit střelecké šance a nakonec po skvělém výkonu zvítězil 4:1.

Do třetího utkání proti SK Bivoj Litvínov naší hráči nastoupili se střeleckou chutí, zodpovědně plnili herní úkoly a hlavně – trefovali zařízení! Nakonec se skóre zápasu zastavilo na výsledku 12:3!

Čtvrté utkání přineslo nečekané drama. V první půli utkání proti FD Teplice došlo k lehčímu hernímu útlumu našich borců a nakonec z toho bylo vydřené, ale zasloužené vítězství 4:2!

O den později byli v akci mladíci Blue

V neděli 30.října chtěl náš druhý tým „Blue“ navázat na vítěznou šňůru našich borců z předešlého dne a v Přeboru starších žáků, který se tentokrát hrál naproti v hale Loko vyzval v prvním zápase celek FBC Lomnice. V bojovném utkání si naši hráči nakonec s Lomnicí poradili v poměru 8:3.

Ve druhém utkání naše blúčka nastoupili k derby proti FBC Nový Bor. Drama od začátku až dokonce! Velmi tvrdé utkání plné emocí! Naši se však soupeře nelekli a doslova vydřeli vítězství 5:3!!

Tento víkend byl tedy pro naše dva týmy stržů velmi úspěšný, tedy stoprocentní. 

Již se velmi těšíme na odvety a na další turnaje! Velké poděkování patří všem hráčům za neskutečnou dřinu, kterou při zápasech odvedli. Také velké díky rodičům a fanouškům. Na závěr (vím, že se to často nedělá), bych rád poděkoval rozhodčím, kteří zápasy rozhodovali férově a s velkým citem pro hru.

Českolipskému florbalu zdar! :-)

Michal Toráň.