Ostrava nastoupila do utkání s jasným cílem pečlivě bránit a vycházet do rychlých protiútoků. To jí zejména v první třetině vycházelo výtečně. Českolipské útoky totiž hosté zachytávali bez problémů a zároveň se mohli spolehnout na výborný výkon brankáře Bindera. Ještě v první dvacetiminutovce navíc vyřešili dva rychlé přechody do útoku a díky gólům Pešata a Šuberta měli k dispozici slušný dvojnásobný náskok.

Jestli měla Česká Lípa někdy v utkání šanci zvrátit výsledek, pak to bylo jednoznačně ve druhé třetině. Fuchsig brzy snížil pěknou ranou na 1:2 a následně měli domácí dostatek příležitostí k vyrovnání, které ale neproměnili. Naopak na druhé straně tečoval míček přesně za záda Chyny, který po první třetině vystřídal ze zdravotních důvodů v českolipské brance Dvořáka, pohotový Jakubec a donutil českolipskou lavičku vzít si oddechový čas.

Nicméně tlak severočeského týmu po něm výrazně ochabl. Ostravští začali lépe číst hru a dostávali se snadněji do dobrých pozic. Svůj náskok navíc dokázali hned po vstupu do závěrečné třetiny výrazně navyšovat. Už po devatenácti vteřinách se prosadil hostující střelec Wojciech Malajka a zvýšil na 4:1.

Domácí byli v tu chvíli nuceni riskovat a do otevřené obrany se soupeři dařily rychlé protiakce. Dohnal s Lipovým po svižném brejku přidali pátý gól a v 49. minutě se podruhé v zápase prosadil Malajka. Pak sice domácí přečkali oslabení po faulu Štěrby, ale Kittel zvyšoval v 55. minutě už na 7:1 pro Ostravu.

Druhý gól České Lípy v utkání zaznamenal na sklonku zápasu po Krajcigrově asistenci Vybíral, ale čas na vyrovnání již nezbyl. Ve snaze o zázrak při hře bez brankáře navíc ještě navýšili hostující náskok Sládek s Pešatem. Ostrava tak poprvé v superligové historii zvítězila na půdě České Lípy a zastavila sérii čtyř porážek v řadě.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Ostrava 2:9 (0:2, 1:1, 1:6)
Branky: 23. Fuchsig, 57. Vybíral – 16. Šubert, 19. a 60. Pešat, 33. Jakubec, 41. a 49. Malajka, 45. Dohnal, 55. Kittel, 59. Sládek.
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Střely na branku: 20:22. Hráno bez diváků.